17 lijke belasting der draagpaarden het bezigen van Aus tralische ponies noodzakelijk en kunnen de Sandelhout en Pr eanger-cavaler iepaar den slechts tot hoogstens 68 K.G. worden belast. Uit den aard der zaak moet bij de beoordeeling van de gewichtsverhoudingen bij de drie stelsels ook met de gewichten van de daarbij te bezigen patroonbanden of patroonhouders rekening worden gehouden. Beknoptheid van vorm is ook ter beoordeeling van de vervoerbaarheid op draagpaarden in zooverre van be lang, dat boven een zekere lengtegrens der mitrailleurs 1'. de draagpaarden moeilijk kunnen wenden in begroeid terrein 2e. in verband met de ligging van het zwaarpunt, de mitrailleur bij vervoer op een draagpaard te ver naar voren uitsteekt. ad 7' en 8e. De hier vermelde eischen behoeven geen nadere toe lichting. acl 9'. Voldoende is het te achten, indien de drievoet twee vuurhoogten toelaat, nl. 1'. een normale vuurhoogte van 0.80 M., waarbij de rich ter op het drievoetzadel is gezeten, d.i. dus bij den stand van den drievoet in terrein, dat voldoende dek king biedt; 2'. een vuurhoogte van 0.40 M., waarbij de beenen van den drievoet op den grond zijn neergeslagen en de richter in liggende houding den mitrailleur bedient, waardoor in geheel open terrein een zoo weinig mogelijk zichtbare opstelling wordt ingenomen. Door het 1 a 2 d.M. ingraven van de voorpooten kan dan de normale vuurhoogte tot 0.60 M. worden verlaagd, waardoor dus nog een tusschenstand tusscben de sub 1 en 2 genoemde vuurhoogten wordt verkregen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 275