37 Uit het bovenstaande volgt, dat de Maxim-mitrailleur een •grootere vuursnelheid ontwikkelt dan de Hotchkiss-mitrailleur en het verschil zelfs zeer aanzienlijk wordt bij het gebruik van stalen banden bij den laatste, terwijl beide stelsels den Skoda- mitrailleur, ten gevolge van de veelvuldige haperingen die zich daarbij voordoen, verre achter zich laten. Bij het voortgezet vuur dient echter vooral het oog gehou den op het volgende. Na 4; 1000 schoten, achtereen in snelvuur afgegeven, is de loop van den Hotchkiss-mitrailleur zóó warm geworden, dat het geboden is hem te laten afkoelen, indien men althans de kans niet wil loopen den loop voorgoed te bederven. Voor deze afkoeling tot op normale temperatuur zijn 30 minuten noodig, aangenomen dat men vooraf den mitrailleur in de schaduw gezet heeft, want blijft hij aan de directe zon nestralen blootgesteld, dan heeft de afkoeling uiterst lang zaam plaats. Bij den Maxim-mitrailleur begint na ruim 800 achtereenvol gens in snelvuur afgegeven schoten het water in den mantel te koken, de ontsnappende stoom werpt een vrij aanzienlijke hoeveelheid water uit en dientengevolge moet na 1250 scho- 1W 175" dus in elke minuut 500 patronen. 36 band 24" QO" verwisselen OÖ 8" 9Ö77 4e band 24" in 2 minuten 1000 patronen verwisselen 8" 5e band 24" 152" verwisselen 8" 1ÖU" 6e band 24" in 3 minuten 1500 patronen 184" Bij de in het Duitsche leger ingevoerde Maxim-mitrailleurs schijnen de ban- <den zoo geconstrueerd, dat zij aan elkaar gehaakt kunnen worden, waardoor ,het verwisselen zoo goed als geen tijd meer kost.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 295