T n 6A? 6M 53 slechts een snelvuur toe van 500 schoten in de minuut hetgeen der commissie alleszins voldoende voorkomt, omdat' voor de gevallen, waarin bij den Skoda-mitrailleur een langza mer snelvuur zou worden toegepast, met den Maxim-mitrailleur snelvuur-series van een minder aantal schoten kunnen worden afgegeven. Reeds vroeger werd er op gewezen, dat, om het vuur op elk gewild oogenblik te doen ophouden, bij den Maxim-mitrail leur slechts de drukker en bij den Hotchkiss-mitrailleur de trekker behoeft te worden losgelaten, terwijl daartoe bij den Skoda-mitrailleur een handgreep, bestaande in het opvangen van den slinger, noodig is, waardoor bij den laatste, wanneer de richter tijdens het vuur buiten gevecht gesteld wordt, het vuur met automatisch staakt. Na het betrekkelijk gering aantal schoten, dat uit de drie mitrailleurs gedaan is (Maxim-10.000, Hotchkiss-7600 en Skoda 3400), was van een afneming der trefkans op het einde der schietproeven nog weinig te bespeuren. Uit een opmeting der ziel^ bleek, dat zij zich vlak voor de kamer verwijd had: bij den Maxim-mitrailleur van 6.51 m. M. tot 6.75 m M Hotchkiss- 6.47 6.55 in het midden van het getrokken gedeelte bleek de loop min der geleden te hebben, terwijl hij zich naar de monding toe weder verwijdde. Het kwam der commissie onnoodig voor na te gaan hoe groot het maximum aantal schoten zou zijn, dat bij de verschillende stelsels uit één loop zou kunnen worden gedaan, zonder dat de verminderde trefkans afkeuring van den laatste noodzakelijk zou maken. De groote kosten, aan een dergelijke proef verbonden, zouden in geen verhouding staan tot het nut, dat er van te verwachten is, vooral omdat niet daardoor alleen omtrent het aantal mede te voeren reserveloopen kan worden beslist, aangezien tal van andere en wel meestal onvoorziene oorzaken het afkeuren van een loop ten gevolge kunnen hebben 1). de(infanterie werden gedurende de jaren 1899, 1900 en 1901 resn f' en. 31 loopen tot geweer M. 95 afgekeurd, zonder dat hiervan slijtage als oorzaak zou kunnen worden aangemerktD

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 311