66 dit mitrailleurstel, met zijn slingerende afvuurinrichting en voor trillingen zeer gevoelige laadwijze, in het bijzonder een zeer vaststaande opstelling behoeft. De eenvoudige vullingswijze van de patroonhouders is wederom verbonden aan een laadwijze, 1) welke zoowel uit een tactisch als uit een technisch oogpunt is te veroordeelen, en eischt bovendien zulke zware patroonhouders, dat de vermeerdering aan dood ge wicht, welke de munitieverpakking dientengevolge ondergaat, de voordeelen, aan het geringere gewicht van den mitrailleur zeiven verbonden, geheel overschaduwt. In ballistisch vermogen staat de Skoda-mitrailleur, wat het enkel schot betreft, ongeveer gelijk met de karabijn M. 95, hetgeen voldoende is te achten. Bij liet snelvuur waren echter de uitkomsten, ten gevolge van de niet genoegzaam stevige opstelling en de vele haperingen, ten eenenmale onvoldoende. Bepaalde nadeelen, welke het stelsel der Skoda-mitrailleurs aankleven en waardoor het zeer beslist bij de beide andere stel sels achterstaat, zijn le De grootere gevoeligheid van het mechanisme voor ver ontreiniging door stof en zand (aarde) en voor, zelfs zeer geringe nauw-waarneembare, onregelmatigheden in de afwerking van de munitie, zoodat, reeds onder normale omstandigheden, alleen door voortdurenden olietoevoer aan het mechanisme de automati sche werking in gang is te houden. 2e De onvoldoend stevige constructie van het geheel, waar door deze mitrailleur niet voldoet aan de eischen, welke dien aangaande voor het vervoer op draagpaarden, vooral aan bere den mitrailleurs, moeten worden gesteld. De lederen foedralen, daargelaten nog dat zij het mede te voeren dood gewicht verhoogen en de vuürvaardigheid benadee- len, bleken op zeer onvoldoende wijze aan bovenvermeld bezwaar te gemoet te komen en bij de cavalerie aan spoedige slijting en scheuring onderhevig. 3e De weinig doelmatige laadwijze. De hoog boven het vuurwapen uitstekende laadtrechter maakt 1) nl. middels een nagenoeg rechtopstaanden laadtrechter, waaruit de pa tronen door hun eigen zwaarte op den aanbrenger vallen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 324