67 ,den mitrailleur en de bediening tijdens het vuren gemakkelijk ■.zichtbaar en dientengevolge zeer kwetsbaar, terwijl de tijdduur, benoodigd voor het plaatsen van den laadtrechter, ten koste van de vuurvaardigheid komt. Bij al de genoemde bezwaren moet nog het technisch nadeel gevoegd worden, dat de patroonaanvoer in het wapen slecht ver zekerd is, ten gevolge van de zich bij dit laadsysteem licht voor doende storingen, veroorzaakt door het niet behoorlijk navallen van de patronen. 4e Het gemis van een tweede ondersteuningspunt, in den vorm van een stel schroef of stelarm, ten gevolge waarvan het behoorlijk gericht houden van den mitrailleur tijdens het snelvuur ondoenlijk wordt. 5e Het niet onderling verwisselbaar (interchangeable) zijn der gelijknamige onderdeelen. Als gebreken, welke minder het stelsel zelve dan wel de .technische belichaming daarvan betreffen, werden opgemerkt: le de onvoldoende harding van het metaal der slotdeelen 2e het loswerken van den zekerheidspal tijdens het snelvuur 3e de ondoelmatige bevestiging van de pivot-bus op den drie voet, zoodat zij op den duur loswerkt en de pivot-as een wan kelenden stand krijgt; 4° de onvoldoend verzekerde stand van den drievoet, door dat de voorste poot ten gevolge van de trillingen bij het vuren ■terugspringt 5e de zeer ondoelmatige plaatsing van het vizier op den hul zenvanger, ten gevolge waarvan het vizier met den laatste ge durende het snelvuur op en neer wipt en bij het vervoer 1) aan beschadiging is blootgesteld. Om de hierboven nog eens in het kort samengevatte nadeelen, welke den Skoda-mitrailleur aankleven en waardoor hij niet ■voldoet aan de eischen, welke in Hoofdstuk II voor de bruik baarheid als veld/vuurwapen werden gesteld, kan dit stelsel niet voor invoering bij het Indische leger in aanmeiking worden gebracht. 1) Bij het vervoer in het foedraal wordt nl. de hulzenvanger achterover- geslagen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 325