69 le. Wordt door het bij dezen mitrailleur toegepast systeem van „luchtafkoeling" 1) geen voldoend snelle afkoeling van den 'loop verkregen, ten gevolge waarvan het vuur ver mojen van den mitrailleur voor veM-gebruik onvoldoende is. 2e. Is het uit het achtereinde van den mitrailleur ontsnap pende buskruitgas hinderlijk voor den richter. 3e. Is de groote lengte van den mitrailleur een bezwaar bij het vervoer op draagpaarden, vooral bij de cavalerie. 4e. Zijn de oorzaken van haperingen minder spoedig te ontdekken en zijn enkele der meest voorkomende vuurstoringen minder gemakkelijk te verhelpen dan bij den Maxim-mitrailleur. 5e. Is het mechanisme minder dan bij den Maxim beschermd stegen verontreiniging, uitwendig door stof en inwendig door buskruitgas. 6e. Werkt het mechanisme zeer heftig, ten gevolge waar van sterk geharde slotdeelen licht kunnen scheuren. 7e. Levert de noodzakelijkheid van het gebruik van foedralen, om aan de sub 1 en 5 genoemde nadeelen te gemoet te komen, uit een tactisch oogpunt bezwaar op. Als constructieve gebrekenwelke niet onmiddellijk het stelsel zelve betreffen, moeten worden aangemerkt: l6. de ondoelmatige harding van de slagpin (zie blz. 45); 2e. de in het verslag der beproeving vermelde gebreken aan de stel-en strooiinrichting 3e. het gemis aan een inrichting (rookscherm, rookkap) om den richter tegen de uit het achtereinde van den mitrailleur ontwijkende buskruitgassen behoorlijk te beschermen; 4e. het niet volkomen voldoen aan den eisch, dat de ge lijknamige onderdeelen onderling verwisselbaar moeten zijn. Toetst men hetgeen hierboven omtrent den Hotchkiss-mi- trailleur in het kort werd samengevat aan de in Hoofdstuk II gestelde eischen, dan is het duidelijk, dat ook dit stelsel niet voor invoering bij het Nederlandsch-Indische leger in aanmerking kan worden gebracht. De onvoldoende afkoeling van den loop tijdens het snelvuur is evenwel de hoofdreden, waarom dit mitrailleurtype voor gebruik als veZd-mitrailleur in Indië niet geschikt is. 1) Zie Hoofdstuk II ad 4'„

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 327