V. Wenschelijke wijzigingen aan het Maxim-materieel. Bij het voor eene definitieve invoering te bestellen Maxim-mate- rieel acht de commissie het gewenscht, dat met de ondervolgende verbeteringen en wijzigingen rekening zal worden gehouden. 1. Aan den mitrailleur, a. Wijzigingen van de stoombuis. Reeds gedurende de schietproeven te Batoe-djadjar bleek, dat zoodra in den watermantel stoom ontwikkeld wordt, veel water met den ontsnappenden stoom verloren gaat. Dit onnoodig water- verlies duidelijk aangetoond door de op 3 Maart 1903 genomen proef is natuurlijk zeer ten nadeele van den duur van het snelvuur en zou door een kleine wijziging van de inrichting van de stoombuis, althans grootendeels, kunnen worden voorkomen. De afsluiting van een der beide gaten van de buis, waardoor de stoom ontsnappen moet, is namelijk niet verzekerd, wanneer de elevatie, waaronder gevuurd wordt, gering is. Door het gat, dat in theorie gesloten moet zijn, doch zulks in werkelijkheid niet is, komt dientengevolge water in de stoombuis, dat door den ontsnappenden stoom wordt medegevoerd. De commissie acht het voldoende de aandacht van den fabri kant op dit euvel te vestigen, om afdoende verbetering van de inrichting der stoombuis te verkrijgen. b. Aanbrengen van een mondingkap. Ter bescherming van den mitrailleurloop tegen het indringen van zand en stof, acht de commissie het noodig den mitrailleur te voorzien van een lederen mondingkap, waarom het wenschelijk is aan het voorstuk van den terugstootversterker, van de even tueel te bestellen Maxim-mitrailleurs, een knopje te doen aan brengen, waaraan die kap kan worden bevestigd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 330