73 Bij de thans in Indië aanwezige Maxim-mitrailleurs kan dit knopje gemakkelijk worden aangebracht. c. Wijziging van den mitrailleurzoodat het vuren met losse patronen mogelijk wordt. Ten einde bij veldoefeningen het mitrailleurvuur te kunnen nabootsen, is het wenschelijk, dat het mechanisme ook werkt bij gebruik van losse patronen, zoo noodig voorzien van dubbele lading. Uit de Zwitsersche „Vorschriften für den Dienst und die Ausbildung der schweizerischen berittenen Mitrailleurtruppe", blz. 14 e. v. blijkt, dat daar te lande het vuren met losse pa tronen mogelijk is door gebruik te maken van een „Blindschiess- apparat". Naar aanleiding van de op blz. 63/64 beschreven proef, meent de commissie, dat het den fabrikant niet moeilijk zal vallen een dergelijk toestel te vervaardigen, waardoor ook bij den mitrailleur van 6.5 m.M. kaliber het vuren met losse patronen mogelijk wordt. Misschien zal het noodig blijken het voorstuk van den terugstoot versterker te vergrooten. Mogelijk echter zal het voldoende zijn, voor dit doel den slijmkap te versterken, zoodat deze bestand is tegen de spanning van de gassen van de losse patroon, en het gat, nu bestemd tot doorlating van den kogel, daarin kleiner te maken. De commissie twijfelt er niet aan, of de fabrikant zal dit vraag stuk tot oplossing weten te brengen. Mocht de vrees bestaan, dat de buskruitgassen van de losse patronen schadelijk inwerken op het metaal van den loop, dan zouden bij de le uitrusting speciale loopen (die bv. niet voor zien zijn van trekken) mede uitgezonden kunnen worden, terwijl later de afgekeurde mitrailleurloopen voor het vuren met losse patronen zouden kunnen worden bestemd. Ook in Zwitserland bestaan volgens bovengenoemd reglement bijzondere loopen (Blindlaufe) voor het vuren met losse patronen. d. Het aanbrengen van een inrichting in de laadgoot waardoor pa tronen, welke niet ver genoeg of te diep in den band zijn gescho ven, tijdens het laden op hun juiste plaats worden gebracht. Met deze inrichting wordt een soortgelijke voorziening be-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 331