75 De commissie is van oordeel, dat het voldoende zal zijn den fabrikant in wetenschap te stellen met de vroeger genoemde bezwaren, ten einde hieraan op afdoende wijze te gemoet te doen komen. 3. Patroonbanden. Het tijdverlies, veroorzaakt door het inbrengen van een nieuwen band als de vorige is leeggeschoten, is te voorkomen door de banden zoo te construeeren, dat zij aan elkaar gehaakt kunnen worden. Wenschelijk zal het in verband hiermede zijn de koperen uiteinden niet vast aan de banden te verbinden, zooals dit nu het geval is, doch ook deze afneembaar te maken. 4. Patroonbandvuller. Op blz. 50 e. v. werd reeds aangeteekend, dat de patroon bandvuller niet onberispelijk werkt en tevens de aard der ha peringen vermeld. De commissie, overtuigd dat de oorzaken van de stoornissen voor een groot gedeelte door den fabrikant zullen kunnen worden weggenomen, vindt het voldoende indien er bij de bestelling behoorlijk de aandacht op gevestigd wordt. 6. Schilden. Ten slotte meent de commissie in het bijzonder de aandacht te moeten vestigen op de gewichtige voordeelen, welke de toe passing van schilden aan de veldmitrailleurs oplevert. Een der meest eigenaardige kenmerken van het gebruik de zer vuurwapenen in den strijd der verbonden wapens, vooral bij het verdedigend gevecht zeer duidelijk uitkomend, is wel, dat de mitrailleurs niet als de artillerie hun doel opzoeken en daartoe desnoods het vijandelijk geschutvuur tot zich trekken, maar veel eer hun doel afwachten en vóór alles trachten hun reeds inge nomen stelling zoo lang mogelijk voor de tegenpartij verborgen te houden. Yan uit een daartoe gunstig gekozen opstellingspunt (positie)

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 333