83 niet zoo groot is, dat hij daarvan nog voldoende krachten over heeft om den infanterieaanval met artillerievuur naar eisch te steunen 1). Het meest komt echter het eigenaardig karakter van de mi trailleurs tot zijn recht, waar men, tot een beperkt gebruik van geweerdragenden genoodzaakt, niettemin een krachtige infanterie- vuuruitwerking moet ontwikkelen. In het algemeen zal dit het geval zijn bij accesverdedigingmaar ook bij voorhoede- en ach terhoedegevechten, op de vleugels van stellingen om deze tegen omtrekkingen te beveiligen en onder bijna alle omstandigheden in den bergoorlog kunnen de mitrailleurs, door hun vermogen om op zeer beperkte ruimte een uiterst krachtig geweervuur te ontwik kelender infanterie een beslissenden steun bieden. Wordt bovendien partij getrokken van hunne gemakkelijke vervoerbaarheid, door aan de mitrailleurafdeelingen de grootst mogelijke beweeglijkheid te geven, dan kunnen zij, als hulpwapen der cavalerie gebezigd, de gevechtskracht van dit wapen belang rijk verhoogen. Yan welke beteekenis de toevoeging van mitrailleurs aan de cavalerie is, springt vooral in het oog als men in aanmerking- neemt, dat 4 automatische mitrailleurs een vuurkracht kunnen ontwikkelen, welke bijna gelijk staat met die van het karabijn- vuur van de tot het vuurgevecht afgezeten ruiters van een geheel regiment cavalerie, en dat dit wapen zich in het bijzonder aanpast aan het meestal defensief karakter van het vuurgevecht der cavalerie, zooals dit vooral van toepassing kan zijn gedurende het tijdperk der strategische opheldering voor het front van het leger. Zeer verklaarbaar is het dan ook, dat in rijken, welke hun strijdkrachten uitrusten voor den grooten bewegingsoorlog. 1) Seit Einführung der Mehrlader und der Schnellfeuerfeldgeschütze gilt. sobald der Vertheidiger seine Linien mit Infanterie nnd Artillerie voll besetzi zur Abweisung des Sturms, mehr noch als früher die Lösung: Steigerung de> Feuers der Angriffsartillerie über die eigene Infanterie hinweg und Zügelunr ilirer Bewegung bis zur Ersehütterung der Einbruehsstelle durch die vertint Infanterie- und, Artilleriewirkungdemnachst Weiterlegen des Artilleriefeuer- und Loslassen des Sturmes. Die sichere Regelung dieser "Verhaltnisse gehort zu den wichtigsten und schwierigsten Aufgaben der höheren Truppenführung. E. von Hoffbauer »Zur Frage der Schnellfeuerfeldgeschütze und ihrer takti- schen Venvendung", blz. 79.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 341