84 waarin voor de grootere cavalerieverbanden (cavaleriekorpsen), voornamelijk voor het front van het leger en ook in den strijd in vereeniging met de andere wapens, een veelzijdige taak is weggelegd, bij de organisatie der veldmitrailleurafdeelingen het denkbeeld, deze in de eerste plaats als hulpioapen voor de cava lerie te bezigen, op den voorgrond staat. Worden de mitrailleurs als hulp wapen voor de infanterie ge bezigd, dan zijn zij, wat de snelheid van beweging betreft, ge bonden aan het marschtempo der infanterie en kan, daar een geheel zelfstandig optreden der mitrailleurs moet worden uitge sloten 1), van het snel bezetten van vèrafgelegen gewichtige punten slechts sprake zijn, indien niet tevens door de infanterie in de directe beveiliging behoeft te worden voorzien. Yolgt hier dus uit, dat in het algemeen de gevallen, waarin aan de aan infanterie toegevoegde mitrailleurs een grootere snelheid van beweging ten goede kan komen, binnen enge gren zen beperkt zijn, zoo mag toch niet worden voorbij gezien, dat daaronder twee gewichtige phasen van den strijd kunnen be lmoren, nl. bij gunstigen uitslag „de vervolging" en bij tegen spoed „het opnemen van de teruggeslagen troepenterwijl mede,, indien bij een oorlogsmarsch de artillerie, hetzij wegens haar geringe getalsterkte, hetzij wegens de bedektheid van het ter rein, in haar geheel bij de hoofdmacht marcheert, een groote manoeuvreervaardigheid aan de voor dit geval zeer aanbevelens waardige indeeling van mitrailleurs bij de voorhoede ten goede komt. Ook vergemakkelijkt de mogelijkheid tot eene snelle verplaat sing der infanteriemitrailleurafdeeling de uitvoering van bet grondbeginsel voor hun tactisch gebruik, d. i. bij gevechten- tusschen grootere troepenverbanden de hoogere bevelvoering •1) Wel zegt het Duitsehe exercitiereglement van de mitrailleurafdeelingea in punt 191 «Maschinengewehrabtheilungen sind in der Lage, in freiem Felde ohne «Rücksicht auf feindliche Kavallerie vorzugehen, so lange diese nicht durch «Artillerie oder Infanterie unterstützt wird oder selbst so üherlegen ist, dass sie «gleichzeitig von verschiedenen Seiten in mehreren Treffen angreifen kann" enz. Hierbij moet echter in het oog worden gehouden, dat aan deze bepaling de- aanwezigheid van cavalerie in het voorterrein ten grondslag ligt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 342