85 rechtstreeks daarover te doen beschikken 1), waarbij het streven om ze op de juiste plaats in het gevecht te brengen wel altijd zal leiden tot het aanvankelijk in reserve houden van ten minste een gedeelte der beschikbare mitrailleurs. De benutting van het vermogen tot snelle beweging van aldus in reserve gehouden mitrailleurs is echter ook beperkt, daar hiervan op het gevechtsveld, binnen het bereik der vijan delijke artillerie, alleen sprake kan zijn voor zoover zij gedekt kan geschieden. Als een laatste voordeel van het geven van een groote be weeglijkheid aan de infanteriemitrailleurs, indien deze nl. niet over de bataljons zijn verdeeld, zoude kunnen worden aange merkt, dat daardoor bij een groote troepenmacht, welke tot een ontmoetingsgevecht overgaat, het snel ingrijpen van de mitrail leurs in de inleiding van het gevecht minder afhankelijk is van de plaats, welke zij in de marschcolonne innemen. Zooals hierboven reeds werd aangestipt, moeten in beginsel de infanteriemitrailleurs niet in hun geheel bij den aanvang van den strijd worden ingezet, en zou dus, indien niet reeds, door indeeling bij de voorhoede, aan het daarvoor bestemde gedeelte der mitrailleurs een tijdig ingrijpen bij de inleiding van het gevecht voldoende is verzekerd, dit slechts een motief opleveren, om aan een deel der infanteriemitrailleurs een grootere beweeg lijkheid te verzekeren 2). Een behoorlijke uitoefening van den marschveiligheidsdienst sluit vanzelf in zich, dat ook aan de bij en in gelijke tijdmaat met de infanterie der hoofdmacht marcheerende mitrailleurs voldoende tijd rest, om aan den beslissenden strijd deel te nemen. Wel moet in het hier vermelde aanleiding gevonden worden de infanteriemitrailleurafdeelingen, voor zoover deze geen groo tere marschsnelheid dan de infanterie bezitten, organiek niet over al te groote verbanden te verdeelen. 1Fiir den richtigen Einsatz der Maschinengewebre ist vollstandige kennt- niss der allgemeinen Lage, der Absiehten des Führers und des Standes des Gefechts erforderlich. Die Verfügung über die Maschinengewehre stekt daher der höheren Führung un- mittelbar zu. Punt 198 M. G. E. R. 2) Zie punt c blz. 102 e. v. en blz. 122.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 343