86 Alles te zamen genomen geldt dus voor de snelheid van bewe gingwelke voor de als hulpwapen voor de infanterie te bezigen mitrailleurs moet worden geëischt, dat voornamelijk in den aan vallenden strijd van grootere, uit de drie wapens samengestelde troepenverbanden zich omstandigheden kunnen voordoen, waarbij een grootere bewegingssnelheid dan de infanterie bezit aan hun tactisch gebruik ten goede kan komen, maar dat bij een voorberei de verdediging door de hoofdkrachten, alsook bij gevechten tus- schen kleinere detachementen, welke zich buiten het onmidd ellijk verband van de hoofdmacht der strijdkrachten afspelen en daarom tot den zg. kleinen oorlog worden gerekend, derhalve waar het tac tisch gebruik der mitrailleurs de meest volledige benutting van hun karateristieke eigenschappen medebrengt, de marschsnelheid van de infanterie, ook voor de infanteriemitrailleurs, voldoende is. Naar vermeend wordt, moet dan ook, waar dit laatste gebruik van de infanteriemitrailleurs op den voorgrond staat, wat hun beweeglijkheid betreft, minder beteekenis worden gehecht aan de mogelijkheid tot snelle verplaatsing dan wel daaraan, dat van de lichtheid van het wapen ten volle partij wordt getrokken om het een vervoerwijze te verschaffen, waardoor het in elk voor infanterie begaanbaar terrein kan worden gebezigd. Vooral treedt deze eisch op den voorgrond, waar de mitrail leurs worden gebezigd als hulpwapen voor de infanterie bij een strategisch defensief optreden in drassig en doorsneden laagland en ook in bergterrein. Uit het bovenstaande blijkt hoe het vraagstuk, om de mi- trailleurorganisatiën te baseeren op hun tactisch gebruik, in hooge mate wordt beheerscht door de beioeeglijkheidwelke daar bij als eisch moet worden gesteld. Alvorens dit vraagpunt voor de bij het Nederlandsch-Indische leger in te voeren mitrailleurorganisatiën in het bijzonder te bespreken, is een kort overzicht van de wijze, waarop de auto matische mitrailleurs bij de buitenlandsche legers zijn ingevoerd,, niet van belang ontbloot (zie bijlage II). 2. Mitrailleurorganisatiën in het buitenland, a. Engeland. De Engelsche legerorganisatie, sterk beheerscht door de eischen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 344