88 overgegaan. Eind November 1901 waren 11 dezer nieuwe Im perial Yeomanry regimenten geformeerd 1). Behalve deze zijn door de Engelschen, bij hun koloniale oorlo gen, aan uit verschillende wapens samengestelde detachementen meermalen mitrailleurafdeelingen toegevoegd, welke, hoewel over het algemeen het karakter van infanteriemitrailleurs dragende, toch in uitrusting en samenstelling zeer van de hierboven aan gegeven organisatiën verschilden. Al naar gelang de gesteldheid van het oorlogstooneel en het karakter van den te voeren strijd zulks wenschelijk maakten, werden nu eens de mitrailleurs op muildieren vervoerd lTschitral 1895), dan weder door inlandsche militairen gedragen (China 1900) 2), of wel, elk met een munitievoorraad van 5000 patronen, op een compagniesbagagekar geladen, welke door drie achter elkander gespannen muildieren werd voortgetrokken (veldtocht tegen de Mahdisten in Soedan 1898). Dezelfde verscheidenheid in vervoerwijze valt ook omtrent de munitie te vermelden, welke eveneens naar gelang van de omstandigheden nu eens per draag- dier (kameelen en muildieren), dan weder door dragers werd medegevoerd. Waar de omstandigheden voor de mitrailleurs als hulpwapen der infanterie bijzonder gunstig waren, zooals gedurende den veldtocht in Soedan in 1898, bleek, zoowel bij het offensief (slag bij Atbara, Februari 1898) als bij het defensief (Omdurman, 2 September 1898), het groote voordeel van het bijeenhouden der mitrailleurs in den massastrijd uit het gebruik van de tijdens den veldtocht georganiseerde mitrailleur batterij, welke was samengesteld uit de over de infanterie verdeelde Maxims. Dit alles in aanmerking genomen, kan niet gezegd worden dat de Engelsche mitrailleur organisatie, zoowel wat vervoerwijze als wat samenstelling en indeeling betreft, zich zooveel mogelijk aanpast aan het veelzijdig gebruik, dat vooral in dat leger voor dit wapen is weggelegd. Löbell's Jahresberichte 1901, blz. 85. 2) Zie: Maxim-gun transport used by the It Battalion 4th Gurkha Rifles, suitable for country or grounds impracticable for mules or wheeled carriage. Journal of the United Service Institution of India. April 1901.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 346