90 regimentsverband en verhouden zich rechtstreeks tot het bri gadecommando. De mitrailleur met den drievoet wordt op één pakpaard ver voerd, terwijl per mitrailleur één munitiepakpaard tot het medevoeren van 2000 patronen is uitgetrokken. De overige uitrusting aan patronen en toebehooren wordt mede gevoerd op met 2 paarden bespannen voertuigen (1 per mitrailleur). Alle bedieningsmanschappen en geleiders zijn bereden. De compagnieën, onder commando van een kapitein, worden verdeeld in twee pelotons (4 mitrailleurs), welke bij de bewe gingen op het gevechtsveld en ook gedurende het gevecht elk op zichzelf staan, en dus de eigenlijke gevechtseenheid vormen. Bovendien laat de organisatie het zelfstandig gebruik van sectiën (2 mitrailleurs) toe. Blijkens de reeds opgedane ondervinding, is door deze orga nisatie aan de mitrailleurs en een deel van de munitie een zoodanige beweeglijkheid gegeven, dat de cavalerie over elk terrein (hierbij speciaal aan bergland te denken) in alle gangen gevolgd kan worden. c. Rusland Rusland bezit, nadat van gezaghebbende militaire zijde langen tijd de mitrailleurs slechts als een strijdmiddel tegen wilde volksstammen of een zeer minderwaardigen tegenstander waren beschouwd, sedert Maart 1901 als proef organisatie vijf infanterie- mitrailleurcompagnieënwelke organiek respectievelijk aan 4 infanteriedivisiën in Europa en 1 jagerbrigade in Oost-Azië zijn toegevoegd. Twee der aan de infanteriedivisiën toegevoegde mitrailleur compagnieën staan onder bevel van den chef van den staf der divisie, de beide andere onder de bevelen van den commandant van een der regimenten van de divisie, waaraan zij zijn toegevoegd. De mitrailleurs (Maxim-stelsel) worden vervoerd op een van schilden voorzien, veel op een kleinen voorwagen gelijkend voertuig, waarin 1350 patronen kunnen worden geborgen en dat met 1 paard is bespannen; de overige munitie op met 1 paard bespannen patroonkarren. Alleen de officieren en een deel van het kader zijn bereden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 348