91 d. Duitschland. In Duitschland werd met 1 October 1901, door de definitieve organisatie van 4 mitrailleurafdeelingen, een aanvang gemaakt met de voorgenomen geleidelijke invoering van de veldmitrailleurs bij het leger, welke binnen weinige jaren moet voeren tot de toevoeging van 1 mitrailleurafdeeling aan elk der legerkorpsen. Als vredesindeeling zijn de mitrailleurafdeelingen toegevoegd aan eenige jager- en infanteriebataljons; zij staan echter buiten het regiments- of divisieverband en verhouden zich overigens, evenals de jagerbataljons zelve, rechtstreeks tot het legerkorps commando en den inspecteur over de jagers 1). Nadat gedurende een drietal jaren met uit 4 mitrailleurs sa mengestelde proefafdeelingen op uitgebreide schaal proeven waren genomen, ten einde gegevens te verzamelen omtrent de werking, het tactisch gebruik en de vervoerbaarheid der automatische mitrailleurs waarbij tevens verschillende stelsels aan een on derzoek werden onderworpen werden, als definitieve organisatie, de mitrailleurafdeelingen met 6 Maxims bewapend. De mitrailleurs, gemonteerd op een schietsledeworden vervoerd op een caissonvormige raderaffuit, welke aan een voorwagen is gekoppeld, zie figuur 1 Plaat I. Het affuitvoertuig en de voorwagen zijn ingericht tot het medevoeren van munitie en zijn voorzien van zitplaatsen voor de bedieningsmanschappen. Alleen het kader, met uitzondering van den geweermaker en den ziekenverpleger, en de trompetter zijn bereden. De overige munitie der afdeelingen wordt in twee met 4 paarden bespannen patrooncaissons medegevoerd. Het vuren geschiedt zoowel van de schietslede alleen (normale vuurwijze), als van de op het affuitvoertuig geplaatste schietslede. De munitiekistjes in de voorwagens rusten zes aan zes in de zg. munitiesleden (Munitionsschlitten), zie figuur 2, welke op over eenkomstige wijze als de schietslede (Gewehrschlitten) door twee bedieningsmanschappen aan de daarvoor bestemde lederen zeelen worden gedragen of voortgesleept. "Voor het voortsleepen der sleden kunnen bij ongunstige terreingesteldheid de paarden van de mitrailleurcommandanten of enkele trekpaarden worden gebezigd". 1) Inspection der Jager und Schützen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 349