92 Bij het in stelling komen worden de gevulde munitiesleden twee passen rechts van den mitrailleur geplaatst. De ledige sleden worden uit de munitiewagens (patrooncaissons) van den gevechts- trein opnieuw gevuld 1). Het standpunt, in Duitschland ingenomen met betrekking tot de eischen aan de beweeglijkheid der veldmitrailleurs gesteld, kan worden afgeleid uit de ondervolgende aanhaling uit hetgeen gepubliceerd werd betreffende de op 19 Februari 1902 in het „Mi- litarische G-esellschaft" te Berlijn gehouden voordracht van den president der commissie, welke de invoering van de mitrailleurs bij het Duitsche leger heeft voorbereid 2) „Vooral het vaststellen van een te velde bruikbare affuiteering „leverde moeilijkheden op, daar de tot nog toe bestaande affui- „teeringen en het transport door menschen, op draagdieren en „rijwielen niet doelmatig werden geacht. Dit laatste zoude ook „aan de Amerikanen in den oorlog op Cuba en aan de Engelschen „gebleken zijn. „Er moest rekening mede worden gehouden, dat de mitrailleur „voor een goede uitwerking een vaststaand onderstel noodig heeft, „dat hij overal gebracht moet kunnen worden waar een man in „velduitrusting komen kan en dat hij in het gevecht geen doel „mag bieden, dat meer zichtbaar is dan een infanterist in de „tirailleurlinie. „Verder moesten de mitrailleurs de cavalerie steeds kunnen „volgen, waarvoor het noodig was, dat zij met de bediening en „de munitie op voertuigen werden vervoerd". Uit de organisatie der Duitsche mitrailleurafdeelingen spreekt dan ook het streven, om een eenige organisatie voor een zoo al gemeen mogelijk gebruikzoowel in samenwerking met de cavalerie als met de infanterie, geschikt te maken. In hoever dit doel bereikt is zal nader worden aangetoond. Voorloopig zij er alleen de aandacht op gevestigd, dat de ge troffen regelingen voor de opleiding en de aanvulling van het bedieningspersoneel, zoowel als de organieke indeeling bij de in fanterie, zij het dan ook bij de korpsen welke in de eerste plaats bestemd zijn om de cavaleriedivisi.ën bij den ophelderingsdienst 1) Zie het »Exerzirreglement für Maschinengewehrabtheilungen" 1902. 2) Mil. Wochenblatt 1902 No. 23.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 350