93 te steunen, aan der mitrailleurafdeelingen een overwegend karakter van infanteriemitrailleurs geven. Eveneens doet zulks de vervoerwijze, met zware vierspannige voertuigen met opgezeten bedieningsmanschappen, welke aan de mitrailleurafdeelingen een ongeveer gelijke beweeglijkheid schenkt als die der veldartillerie. e. Frankrijk. In Frankrijk is het vraagstuk der veldmitrailleurs nog niet tot oplossing gekomen en wordt de definitieve invoering voor bereid door eenige met het ïïotchkiss- stelsel bewapende proef- afdeelingen, welke deels als infanterie deels als cavaleriemi- trailleurs georganiseerd zijn. De infanteriemitrailleurs zijn toegevoegd aan de Alpen-troepen en aan eenige aan de Oostgrens gelegerde jagerbataljons. Bij de cavaleriemitrailleurafdeelingen wordt de vervoerwijze op draagdieren toegepast, terwijl ook overigens de samenstel ling veel overeenkomst heeft met de Zwitsersche mitrailleur- organisatie. Opmerkelijk is zeker, dat Frankrijk, na de eerste mogendheid te zijn geweest welke mitrailleurs op het gevechtsveld bracht en, blijkens de invoering van het type voor het nieuwe veld geschut, nog altijd gaarne vooraangaande, waar het geldt de nieuwste uitvindingen der techniek dienstbaar te maken tot volmaking harer strijdkrachten, thans nog aarzelt, wat betreft de invoering van veldmitrailleurs, het voorbeeld van Duitsch- land en Zwitserland te volgen. Hetgeen onze commisie bij de beproeving der Hotchkiss-mitrail- leurs is gebleken geeft haar aanleiding hiervoor eene verklaring te zoeken in het feit, dat Frankrijk minder voorspoedig is dan Duitschland in het streven een in het eigen land vervaardigd mitrailleurstelsel in alle opzichten geschikt te maken voor de eischen, welke door het tactisch veldgebruik worden gesteld. Mag men aan de in de. „Revue Militaire Suisse" van 1900 (blz. 76) opgenomen mededeeling van haar Franschen correspondent waarde hechten, dan wordt hierdoor nog een ander licht ont stoken over de moeilijkheden, waarmede men in Frankrijk bij de oplossing van het mitrailleurvraagstuk heeft te kampen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 351