96 uitoefening van dezen dienst, op verren afstand (dikwijls 2 dag- marschen) voor het front van het leger, heeft de cavalerie niet alleen voor het vasthouden, maar ook voor het bemachtigen van belangrijke strategische punten behoefte aan den steun van in fanterie en artillerie. Kon door de toevoeging van rijdende artillerie voor een gedeelte in deze behoefte worden voorzien, waar het geldt het bemach tigen van door de tegenpartij bezette punten, is deze steun on voldoende, daar een goed opgestelde tegenpartij door artillerie vuur alleen niet te verdrijven is. In dergelijke gevallen is het inwachten der aan de ophelde rende cavalerie toegevoegde infanterie meestal onvermijdelijk. Alleen door de infanterie zóó beweeglijk te maken, dat zij in staat is de hoofdmacht der cavalerie te volgen (bereden infanterie, wielrijderkorpsen), kan ook voor deze gevallen aan de cavalerie de onmisbare infanterieondersteuning worden verzekerd. Bij gemis aan infanterie zal de cavalerie door het gevecht te voet trachten zich van de door de tegenpartij bezette punten meester te maken, en dat alsdan de mitrailleurs in den nabij- strijd aan de naar verhouding zwakke tirailleurlinie der afge stegen ruiters een zeer te waardeeren ondersteuning zullen geven, behoeft geen betoog. Over het algemeen kan echter wel gezegd worden, dat bij den strategischen ophelderingsdienst de artillerie meer een offensieve en de infanterie meer een defensieve rol zal te vervullen heb ben, en, waar het karakter van het vuurgevecht der cavalerie een defensief karakter draagt, eigenen de bereden mitrailleur- afdeelingen zich bij uitstek om, door tijdelijk de taak van de ont brekende infanterie over te nemen, de cavalerie minder afhan kelijk van dit wapen te maken. Om deze redenen zal het gebruik van de cavaleriemitrailleurs bij den strategischen ophelderingsdienst het meeste nut opleveren: 1. waar gewichtige punten tijdelijk bezet moeten worden gehouden, hetzij om het deboucheeren der hoofdmacht van de ophelderende cavalerie te verzekeren, hetzij bij voorpostenstel lingen, of tot verzekering in den rug tot de eigen infanterie is genaderd 2. tot het innemen van een opnamestelling, ter voorbereiding

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 354