102 maar juist daarbij kunnen, naar reeds werd aangeteekend, ook al verwijdert de cavalerie zich niet op zeer verren afstand van de infanterie, de haar toegevoegde mitrailleurs groote diensten bewijzen. Op een ondersteuning van de cavalerie in een gevecht tegen vijandelijke ruiterij door de mitrailleurs, zooals dit in de Euro- peesche legers wordt verwacht 1), zal voor onze cavalerie, in aanmerking genomen de voor hare sterkte reeds zoo uitgebreide taak, wel niet behoeven te worden gerekend. Wel kunnen zij werkzamen steun verleenen bij het openen van door de vijan delijke cavalerie bezette doorgangen. Normaal mag echter wel aangenomen worden, dat, waar de ophelderingsdienst het overwinnen van een eenigszins sterken weerstand door een vuurgevecht zal vereischen, dit niet zonder hulp van infanterie zal kunnen geschiedenindien echter in dergelijke gevallen de mitrailleurs de cavalerie in staat stellen zich in het gewonnen terrein te handhaven totdat de infanterie is genaderd, is dit reeds een belangrijk voordeel te achten. Meer dan 4 a 6 mitrailleurs mag de aan de cavalerie van het veldleger toe te voegen mitrailleurafdeeling niet tellen, om het gevaar uit te sluiten, dat de cavalerie door de mitrail leurs te veel in haar handelingen zoude zijn gebonden en dat zij door directe beveiliging dier vuurwapenen te veel aan kracht en beweeglijkheid zou inboeten. Het spreekt vanzelf, dat, indien de cavalerie in engere ver binding met de andere wapens optreedt, de haar toegevoegde, zeer beweeglijk georganiseerde mitrailleurafdeeling ook in het gevecht der drie wapens groote voordeelen kan opleveren, hetzij toegevoegd aan zelfstandig vooruitgeschoven cavalerie, hetzij ingedeeld bij de voorhoede (de achterhoede bij een gedwongen terugtocht) e. d. c. Affuiteering en vervoerwijze der veldmitrailleurs. ftesumeerende zal dus de organisatie der bij het Indische leger in te voeren mitrailleurafdeelingen, met het oog op een oorlog tegen een buitenlandschen vijand, in hoofdzaak gegrond 1) Zie ook 39 van het voorloopig voorschrift op den velddienst van 4902.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 360