- 108 •organisatie aan de infanteriemitrailleurs worden geschonken, welke gedurende het manoeuvreeren en bij het in stelling komen geen meer zichtbaar doel biedt dan de infanterie, terwijl de beweeglijkheid in het terrein voldoende gewaarborgd is. De nadeelen, verbonden aan de invoering van met paarden georganiseerde mitrailleurcompagnieën bij de infanterie, worden tegenover de bovengemelde voordeelen niet groot geacht. De ondervinding dienaangaande bij de proeven door de commissie opgedaan heeft geleerd, dat het infanteriepersoneel bij de mi trailleurcompagnieën spoedig genoeg met den omgang en de behandeling der draagpaarden vertrouwd zal raken. Evenals bij de bereden wapens komt in deze het meeste neer op de toewijding van de officieren, daar, wat betreft de geschiktheid van huis uit om met paarden om te gaan, de elementen, waar uit de inlandsche cavaleristen en de stukrijders bij de artillerie gerecruteerd worden, met de inlandsche infanteristen gelijk staan. Door de mitrailleurcompagnieën tot administratief zelfstandige eenheden te vormen, kunnen de bezwaren, welke kunnen rijzen doordat in sommige opzichten onderhoud en administratief be heer eenige afwijking van de infanterie zullen vertoonen, gemak kelijk worden uit den weg geruimd. De, door de noodzakelijke bijbouwing van eenvoudige stallin gen in de infanteriekampementen, wellicht eenigszins hoogere kosten, verbonden aan de oprichting der infanteriemitrailleur- compagnieën, zullen op den langen duur door de goedkoopere onder houdskosten en de mogelijkheid eener goedkoopere vredesorga nisatie zeker worden goedgemaakt. Bij de door de commissie genomen proeven met het vervoer van de mitrailleurs op draagpaarden werden, zoowel met de cavalerie- als met de infanteriemitrailleurs, zeer gunstige resul taten verkregen. Nadat de voor de proefneming georganiseerde cavaleriemitrail- leursectie van af einde Juli 1902 in het terrein nabij Batavia voldoende geoefend was, werd medio September, gelijktijdig met het begin der schietproeven, te Batoe-djadjar een aanvang ge maakt met de draagoefeningen in bergterrein, waaraan een training van de onbelaste draag- en rijpaarden, gedurende een 5 tal dagen, in het terrein voorafging.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 366