116 dienen te worden geoefendwaartoe blijkens de ondervinding één maand voldoende is. 5. Beteekenis van de mitrailleurs voor de bezettingstroepen in de Buitenbezittingen. Na hetgeen in het voorgaande omtrent de beteekenis van de mitrailleurs voor het Indische leger werd gezegd, behoeft het geen betoog, dat deze vuurwapenen zich bijzonder eigenen voor toevoeging aan de garnizoenen in de Buitenbezittingen. Vooral op verafgelegen posten zou de bewapening met enkele mitrail leurs het defensief vermogen aanmerkelijk verhoogen en in gelijke mate de bezetting beter in staat stellen rustverstoringen in het omliggend gebied bij den aanvang dadelijk krachtdadig tegen te gaan. Een dergelijk gebruik, hetwelk in hoofdzaak een plaatse lijke verdediging beoogt, vereiscbt echter geen afzonderlijke or ganisatie, daar de bediening door de infanteriebezetting kan geschieden, en kan ook niet meer tot het veldgebruik worden gerekend. Van veel meer gewicht is echter de toedeeling van enkele mi trailleurs aan de bezettingen van de hoofdplaatsen der gewesten. Bij het uitbreken van onlusten onder de inlandsche bevolking zijn het in de eerste plaats die bezettingen, welke dadelijk op den vijand worden afgezonden en, wanneer daarbij de omstandig heden gunstig voor het gebruik van mitrailleurs zijn, is het be schikbaar zijn dezer vuurwapenen ter hoofdplaats van het gewest een aanmerkelijk voordeel. Het meest zullen bovenbedoelde be zettingen echter de voordeelen van de toevoeging van mitrailleurs ondervinden, wanneer zij geroepen worden met eigen krachten den zetel van ons bestuur tegen vijandelijke aanrandingen te verdedigen en eventueel tot een teruggaan gedwongen door een zich hardnekkig handhaven in bet binnenland, het bezitrecht voor Nederland op het gewest te behouden. Waar de vervulling van zulk een gewichtige en zware taak van die bezettingen kan worden geëischt, zwaarder naarmate de omstandigheden minder gedoogen haar daarbij hulp te verleen en, is het plicht haar ook de middelen te verschaffen, welke aan die verdediging grooter kracht kunnen geven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 374