117 Zooals bij het aangeven van de mitrailleurorganisatiën van de Buitenbezittingen zal blijken, wordt hiertoe voor de meeste ge westen een toevoeging van een tweetal mitrailleurs, als infanterie- mitrailleursectie uitgerust, als minimum noodig geacht. De vervoerwijze dezer mitrailleurs moet naar de gesteldheid van het terrein der verdediging worden geregeld. Waar draagpaarden kunnen worden gebezigd, verdient deze ■vervoerwijze voor de vredesorganisatie de voorkeur. Bij de organieke indeeling van de veldmitrailleurs moet met •de drie ondervolgende eischen rekening worden gehouden 1'. een zoo innig mogelijke samenhang met de troepenver- banden, waaraan zij in oorlogstijd zullen worden toegevoegd, op" dat den troepmaar vooral den aanvoerders die de beschikking over hun tactisch gebruik zullen hebben, gelegenheid wordt geboden zich bij de vredesoefeningen in de samenwerking met de mitrailleurs te oefenen 2'. dat in verband met de beteekenis, welke de mitrailleurs voor het Indische leger hebben, aan de eischen, welke de oor logvoering tegen een buitenlanclschen vijand stelt, de voorrang wordt toegekend; 3'. dat de hoofdstrijd om het behoud van Java door de infan terie van het veldleger in brigadeverband zal worden gestreden. Een organieke indeeling van de mitrailleurs, waarbij deze over alle op Java gelegerde veldbataljons worden verdeeld, zou, zoo als hieronder zal worden aangetoond, met beide laatstgenoemde eischen in onvoldoende mate rekening houden. Maar ook de bewering, dat zulk een indeeling voor de voor bereiding van de infanterie voor den strijd tegen een inland- schen vijand gewenscht zoude zijn, bezit slechts schijn van waarheid. Naar reeds bleek, zal de rol der mitrailleurs, in de door het Indische leger te voeren koloniale oorlogen, voornamelijk een defensieve zijn en niet een voortdurend en innig samengaan dier wapenen met de infanterie, om een zoo veelzijdig moge lijk gebruik te verzekeren, met zich brengen. Juist in die 6. Organieke indeeling.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 375