118 oorlogen moet de infanterie zoo los mogelijk blijven van de- mitrailleurs. In den oorlog tegen een buitenlandschen vijand zal het toe voegen van mitrailleursectiën aan zelfstandig optredende infan- teriedetachementen, ter sterkte van een bataljon en minder, voornamelijk bij de accesverdedigingde handelingen van den kleinen oorlog en de verdediging in bergterrein, toepassing vinden, en nu mogen deze oorlogshandelingen bij de verdediging van Java een gewichtige rol spelen, de hoofdstrijd om het behoud van deze bezitting zal door de grootere verbanden, nl. de bri gades van het veldleger, worden gevoerd. Voor dien strijdhetzij defensief of offensief, geldt voor het gebruik der mitrailleurs als hoofdbeginseldat het versnipperen van deze wapens in sectiën (2 mitrailleurs) moet worden ver meden. „Regel moet zijn, dat de mitrailleurcompagnieën in hun geheel „worden gebruikt; voor bijzondere doeleinden kunnen zelfstandige „sectiën worden gebezigd 1). „De verliezen, den vijand toegebracht, zullen dezen meer „schokken wanneer hij ze in korten tijd lijdt dan wanneer ze „over een langere tijdruimte verdeeld wordendaarom verdient „het in de meeste gevallen aanbeveling, zelfs tegenover een „zwakkeren vijand, het vuur te openen met de geheele mitrail- „leurcompagnie en niet met één of twee sectiën". „Het munitieverbruik, benoodigd om de tegenpartij te over- machtigen, zal in beide gevallen ongeveer gelijk, het eigen „verlies aan manschappen echter in het eerste geval aanmer kelijk minder zijn" 2). Dit voor het gebruik van mitrailleurs, zoowel bij de infanterie als bij de cavalerie, in de Düitsche en Zwitsersche gevechts voorschriften vooropgestelde beginsel, het resultaat waartoe een langdurige en nauwgezette bestudeering van het mitrailleur- vraagstuk in die legers heeft geleid 3), heeft dan ook de in 1) Punt 193, Duitsch exercitiereglement. 2) Punt 219, Duitsch exercitiereglement. De Duitsehe mitrailleurcom pagnie telt 6 Maxims. 3) In Duitschland duurde de voorbereiding van de invoering der mitrailleurs van '1899 tot 1901, in Zwitserland van 1888 tot 1898.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 376