119 1898 door den generaal von Boguslawski voorgestane indeeling van de mitrailleurs bij bataljons geheel teruggedrongen 1). Ook in het Engelsche leger zijn de nadeelen, welke het secties- gewijze versnipperen van de mitrailleurs voornamelijk voor de infanterie oplevert, niet onopgemerkt gebleven 2). Vreemd is het dan ook, dat, niettegenstaande reeds in 1898 en 1899 door de meest gezaghebbende militaire autoriteiten met nadruk is gewezen op den belemmerenden invloed dien de in fanterie door die versnippering ondervindt, en op een groepeering tot grootere verbanden (mitrailleurbatterijen) werd aangedron gen, nog altijd de oorspronkelijke mitrailleurorganisatie van 1890 niet is gewijzigd. Ook met het thans algemeen gehuldigd beginsel, dat de be schikking over de bij een legerafdeeling (brigade) ingedeelde mitrailleurs onmiddellijk bij de hoogere aanvoering (den brigade commandant) moet berusten 3), is een organieke indeeling van mitrailleursectiën bij alle bataljons niet vereenigbaar. Voor een juist gebruik van de mitrailleurs, dat zich tot de hoofdmomenten van den strijd moet bepalen, en de in verband daarmede te kiezen opstelling van waaruit de mitrailleurs niet als de artillerie hun doel moeten zoekenmaar veeleer moeten afwachten is een volledige kennis van den algemeenen toestand, de voornemens van den bevelhebber en de gevechtsphase noodig. Bovendien is het niet te verwachten, dat de omstandigheden, welke op zichzelf reeds het gebruik der mitrailleurs mogelijk moeten maken, zich bij alle der tot het gevecht geëchelonneerde bataljons zullen voordoen. Indien derhalve de mitrailleurs organiek over de bataljons ver deeld werden, zouden waar het veldleger in brigadeverband optieedt wel in de eerste plaats de mitrailleurs brigadesgewijze worden samengevoegd, terwijl alleen voor het optreden van 1) Zie zijn artikel in het Kriegsteehnische Zeitsehrift 1898. Eigenaardig is het, dat de schrijver in bedoeld artikel, op gelijksoortige gron den als zulks in het voorgaande ten opzichte van het Indische leger in den tegen mlandsohe vijanden te voeren strijd geschiedde, de mitrailleurs voor de Duitsehe infanterie een twijfelachtige aanwinst acht. 2) Rouquerol. Organisation de l'artillerie de campagne a tir rapide, blz. 139. 3) Zie het op blz. 85 aangehaalde punt '198 van het Duitsehe exercitiere glement.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 377