121 kan worden te gemoet gekomen, door in garnizoenen, waar infanteriebataljons zijn gelegerd, ook mitrailleurcompagnieën of pelotons te legeren, waardoor voor de bataljonscommandanten gelegenheid bestaat hun korps in vereeniging met de mitrail leurs te oefenen. Van niet minder belang is echter, dat ook de brigades in de samenwerking met de mitrailleurs worden geoefend. Hierin zal slechts afdoende kunnen worden voorzien, indien ook als vredesorganisatie bij de infanterie het brigadever band wordt ingevoerd. De organieke indeeling van infanteriemitrailleurcompagnieën bij een der bataljons per infanteriebrigade is een voor ons leger zeer passende middenweg tusschen de indeeling per bataljon" ■en het vormen van geheel zelfstandige mitrailleurcompagnieën die de voordeelen van beide in zich sluit, omdat, zooals reeds bleek, niet alleen oefening en samenwerking met de bataljons zijn gewaarborgd, maar ook omdat door die indeeling tevens meer eenheid in oefening en opleiding voor de infanteriemitrail- leurs zelve kan worden verkregen, terwijl mede der mitrailleur organisatie een zoodanige mate van zelfstandigheid wordt ge laten, als voor hun werkkring in onze oorlogvoering wordt vereischt. Ook ter vereenvoudiging van de maatregelen voor de aan vulling, de verpleging en het administratief beheer der mitrail- leurorganisatiën, is het verkieselijk deze tot zelfstandige admi nistratieve eenheden (5e compagnie) bij een der bataljons per brigade te vereenigen. Aan grootere verbanden dan de brigade mogen evenwel de infanteriemitrailleurs, met het oog op hun bewegingssnelheid, welke met het marschtempo der infanterie gelijk staat, niet organiek worden toegevoegd 1). 7. Conclusie omtrent de organieke indeeling der infanteriemitrailleurs. In de ordre de bataille van het veldleger op Java zullen, in 1) Zie het hieromtrent aangeteekende op blz. 117.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 379