29 statistiek verkregen worden, welke opheldering geeft omtrent zoowat alle quaesties, welke zich kunnen voordoen. Afdeeling Informatie. Deze was bestemd, om op een gedaan verzoek naar informatie omtrent een persoon, steeds de meest spoedige en meest volle dige inlichtingen te verschaffen. Alle ingekomen aanvragen om informatie werden in omslagen, alphabetisch gerangschikt, bewaard. De behandeling en beantwoording werd op die omslagen geno teerd, en ieder van deze informatievormen werd, zoodra mo gelijk, geheel afgehandeld en voorzien van het stempel van het bureau. Alle telegrammen ter beantwoording van informatie, of tot het inwinnen van inlichtingen naar aanleiding van vragen om informatie, werden in die omslagen (informatievorm) bewaard. (Zie afschrift van een telegram in bijlage No. 10 en antwoor den daarvan in bijlage No. 11.) Hier volgen nu een tweetal afgehandelde gevallen van vragen omtrent informatie naar eenige personen. (Zie bijlagen No. 12 en No. 13.) Ook van deze opgaven geldt wederom, dat ze met een enkelen oogopslag een volledig overzicht geven van het gedane onder zoek, en alle gewichtige mededeelingen bevatten, die voor de identificatie van nut kunnen zijn, zooals men dan ook zal ont waren uit vergelijking van de aanvragen voor inlichtingen om trent den persoon van Leggelo met de mededeelingen omtrent denzelfden persoon, op den personenstaat der Afdeeling Iden tificatie voorkomende. Door de Afdeeling Identificatie en Publicatie werd nu, wan neer berichten van inspecteurs, correspondenten, doctoren e. a. omtrent personen inkwamen (zie bijlage No. 13), zoo spoedig mogelijk eene identificatie verricht, door vergelijk met de cen trale registers. Zoodra deze identificatie vaststond, werd zoo veel mogelijk bericht aan de familie gezonden, en ten spoedigste daarvan publiek mededeeling gedaan door middel van lijsten, gedrukt ter staatsdrukkerij.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 37