123 regeld, terwijl tevens ook aan een meest doelmatig gebruik bij de infanterie deze regeling ten goede komt. Wat de vredesindeeling der bereden mitrailleurs betreft, zal, op gelijke wijze als voor de infanteriemitrailleurs werd aangegeven,, een zoodanige legering moeten worden gekozen, dat voor de eska drons, waaraan in oorlogstijd mitrailleurs zullen worden toege deeld, in vredestijd gelegenheid bestaat zich met het tactisch gebruik dier wapens vertrouwd te maken. Hiervoor zal een ver deeling van de compagnie over Batavia en Salatiga noodzakelijk zijn, terwijl overigens, op overeenkomstige wijze als bij de infan terie, de beide pelotons bereden mitrailleurs organiek en adminis tratief onder de bevelen resp. te Batavia van den commandant van het 3e eskadron en te Salatiga van den commandant der cavalerie aldaar moeten worden gesteld. Alvorens thans over te gaan tot het aangeven van de samen stelling van de met de veldmitrailleurs te bewapenen afdeelingen, moet eerst nader worden uiteengezet waar en tot welk aantal die organisatiën voor het leger op Java en in de Buitenbezit tingen noodig worden geacht. Moet het als vaststaande worden aangenomen, dat de toevoe ging aan het veldleger van overeenkomstig onze eigen behoeften georganiseerde mitrailleurafdeelingen noodzakelijk is, ook voor de plaatselijke verdediging welke, hoewel op kleinere schaal, hetzelfde karakter moet dragen als die door het veldleger te voerenis de toevoeging van infanteriemitrailleurs, georganiseerd op overeenkomstige wijze als die bij het veldleger, van groot gewicht. Van niet minder nut kunnen de mitrailleurs zijn voor de be zettingstroepen, welke ter bescherming van etappe- en depot plaatsen in het binnenland zijn gelegerd. Daar de voor deze laatste doeleinden te bestemmen mitrailleurs echter meer tot de bewapening van versterkte plaatsen moeten worden gerekend en ook geen afzonderlijke organisatie voor de bediening en het vervoer vereischen, zullen deze hier verder buiten beschouwing worden gelaten. Een uitvoerige motiveering van de in totaal noodig geachte

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 381