127 na aan de pelotons de in te nemen stelling en het onder vuur te nemen doel te hebben aangewezen, de eigenlijke vuurleiding verder aan de pelotonscommandanten over; de vuur eenheden zijn dus de pelotons en de eigenlijke vuurleiders de pelotonscomman danten, terwijl de compagniescommandant de tactische leiding van de geheele gevechtseenheid behoudt. Bij compagnieën van 6 mitrailleurs met drieledige indeeling houdt de compagniescommandant naast de tactische leiding ook veel meer de vuurleiding aan zich. Behalve de in te nemen stelling, den vuurafstand en het doel, stelt hij tevens de vuursoort vast, terwijl de sectiecommandanten voor de detailuitvoering zorgende compagnie is dus zoowel gevechts- als vuureenheid 1). Wat de beweeglijkheid betreft staan beide groepeeringen ongeveer gelijk, daar de compagnie van 6 mitrailleurs in haar geheel, die van 8 pelotonsgewijze manoeuvreert. Yoor de bij het Indische leger in te voeren mitrailleur compagnieën verdient, naar de meening van de commissie, een groepeering van 8 mitrailleurs per compagnie onderverdeeld in 2 pelotons, elk van 2 sectiën de voorkeur boven die van 6, en wel om de volgende redenen: le. Omdat daarbij in totaal met een spaarzamer indeeling aan personeel kan worden volstaan, een gewichtige factor in verband met hoofddoel met de invoering der mitrailleurs beoogd 2), hetwelk toch vanzelf in zich sluit voor de mitrailleurs zoo min mogelijk goede krachten, in het bijzonder Europeesche militairen, aan de infanterie te onttrekken. 2'. Omdat daarbij, zooals uit de nadere bespreking van de indeeling zal blijken, het aantal in te deelen officieren in betere verhouding kan gebracht worden tot de gevechts- waarde der mitrailleurs in algemeenen zin voor het leger, en ook het officierscommando in de compagnieën zelve beter in overeenstemming met de voor den officiersrang vereischte kundigheden kan worden geregeld. 3'. Omdat de organisatie van de infanterie, waarvan de mi- 1) Bij beide organisatiën is dus de functie der sectiecommandanten gelijk, nl. het toezicht houden op de bediening der stukken (vuureontröle). 2) Zie blz. 98.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 385