130 1' dat niet dadelijk bij het intreden der eerste verliezen de vuurleiding op een onderofficier behoeft over te gaan 2' dat een te detacheeren sectie onder commando van een orficier kan worden gesteld met welke beide eischen in de voorgestelde organisatie reke ning gehouden is. Aan Europeesche onderofficieren zijn per compagnie, behalve het administratief kader, vier sergeanten, d. i. per sectie één, uitgetrokken. In de vuuropstelling zijn twee dezer sergeanten ingedeeld in de vuurlinie, voor het onmiddellijk toezicht op de bediening van de rechter- en 3e sectie, terwijl de beide anderen, elk bij een pe loton, belast zijn met het toezicht op de uitvoering der voor de opstelling der handpaarden gegeven bevelen en op den toevoer van munitie aan de vuurlinie. Voor het toezicht bij dit zoo gewichtig onderdeel van de ge vechtsleiding zijn bovendien per sectie 1 Europeesch korporaal en 1 inlandsch korporaal aan te wijzen. Per mitrailleur is gerekend op 1 Europeesch korporaal, die bij den linkermitrailleur in elke sectie als mitrailleurcomman dant tevens richter optreedt, terwijl de overige toezicht houden op de munitiepaarden. De rechterstukken van de sectiën worden onder direct toezicht van de sectiecommandanten door de daarbij als richter inge deelde Europeesche infanteristen le klasse in stelling gebracht. Door deze indeeling van de Europeesche korporaals wordt tevens het voordeel verkregen, dat niet de functie van richter onaf scheidelijk aan dien graad is verbonden waardoor betere gelegen heid bestaat voor richter de daarvoor van nature meest geschikte personen aan te wijzen terwijl bovendien de aanvulling van de korporaals uit de infanterie daardoor gemakkelijkei woidt. De ondervinding toch leert, dat het uitmunten in ontwikkeling en aanleg, om een militairen graad te bekleeden, lang niet altijd ge paard gaat met een zoo groote bedrevenheid als juistheidschutter als van de richters der mitrailleurs moet wordengeëischt 1). 1) In de practijk zal verder moeten blijken, of het niet beter is het richten en afvuren der mitrailleurs uitsluitend aan daartoe bijzonder geschikte schut ters (infanteristen le kl.) op te dragen en alle Europeesche korporaals mitrail- leurcommandanten gedurende het vuren uitsluitend met het toezicht op den

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 388