131 Behalve den sectiecommandant, bestaat dus het personeel in het gevechtsechelon per sectie uit één Europeesch sergeant en het personeel der twee mitrailleur- eenhedenterwijl het personeel der mitrailleureenheid is samen gesteld uit: één Europeesch korporaal, één infanterist le klasse of inlandsch korporaal, één fuselier (handlanger), 12 patroonaandragers. zeven mlandsche fuseliers c n A 5 pakpaardgeleiders. Tot hulp van de pelotonscommandanten bij de vuurleiding is aan elk hunner een Europeesch infanterist le klasse toe gevoegd, die den afstand opneemt tot de doelen welke onder vuur moeten worden genomen en daarvan, alsmede van al hetgeen de pelotonscommandant verder .noodig acht, aanteekening houdt 2). Uit den aard der zaak zal het aanbeveling verdienen bedoelde fuseliers met een afstandmeter uit te rustenin afwachting ech ter van de vóór de invoering van zulk een instrument te nemen proeven, moet worden volstaan met een keuze uit de goede af- standschatters bij de infanterie. Rekening houdende met de hooge eischen, welke aan het com mando over den gevechtstrein worden gesteld, vooral nu deze ten gevolge van de voorgestelde wijze van munitievervoer grootere zelfstandigheid heeft verkregen, wordt als commandant daarvan een adjudant-onderofficier noodig geoordeeld. Met het oog op een mogelijke splitsing van de compagnie is bovendien nog de fourier bij den gevechtstrein ingedeeld. Het inlandsche kader is bij de tactische indeeling van de mi trailleurcompagnie uitsluitend voor het toezicht op de inlandsche fuseliers ingedeeld. Het betrekkelijk groot aantal inlandsche mi litairen maakt noodig ook eenige onderofficieren van dien land aard uit te trekken. Voorts behoeft het geen nader betoog, dat, zoowel wat het Europeesche als het inlandsche kader be- munitietoevoer te belasten. Daar zulks echter medebrengt de 4 inlandsche korporaals, welke thans bij de even mitrailleureenheden zijn ingedeeld, te vervan gen door Europeesche infanteristen le kl. en dus tot een uitbreiding aan Euro peesche militairen bij de organisatie zou leiden, wordt voor het oogenblik deze wijziging niet raadzaam geacht. 2) Bijvoorbeeld van de vizierhoogten bij het inschieten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 389