132 treft, tevens rekening is gehouden met een behoorlijk toezicht op den inwendigen dienst, het onderhoud van het materieel en de verpleging van de paarden. Wat het aantal geleiders betreft, is, evenals voor de muni tiepakpaarden bi.i den gevechtstrein der infanteriebataljons is geschied, normaal op één geleider per pakpaard gerekend. Aan gezien desnoods ook met één geleider per twee paarden kan worden volstaan, is hierdoor de organisatie minder gevoelig voor oorlogsverliezen, maar kan bovendien indien de omstandig heden er toe noodzaken de munitiepaarden op grooten afstand achter de mitrailleurs op te stellen een deel der geleiders als patroonaandragers worden gebezigd. Aan hulppersoneel telt de organisatie: 2 geweerherstellers, 1 hoefsmid, 1 zadelmaker. De geweerherstellers, waarvan een den graad van sergeant en de andere dien van korporaal bekleedt, zijn, onder het toezicht van een daartoe door den compagniescommandant aan te wijzen offi cier, in het bijzonder met het onderhoud van het materieel belast. Vooral bij het werkdadig gebruik te velde, waarbij aan het materieel zware eischen worden gesteld, is een voortdurend deskundig toezicht op het materieel dringend noodig en moet bij de compagnie personeel aanwezig zijn voor het verrichten van herstellingen aan het materieel. De geweerherstellers zijn in het bijzonder belast met de opleiding van de bediening in de technische behandeling van de mitrailleurs, nl. voor wat betreft het snel uitvinden van de oorzaken van haperingen, alsmede in de wij ze waarop deze verholpen kunnen worden, het plaatsenvan ver- wisselstukken, het uit elkander nemen van het materieel, enz. Met het oog op een splitsing der compagnie zijn twee geweer herstellers uitgetrokken. Het ligt overigens in de bedoeling, dat de geweerherstellers bij het tactisch gebruik der compagnie mede voor het toezicht op de munitieaanvulling gebezigd worden. Ter verkrijging van de benoodigde hoefsmeden en zadelmakers,, zullen aanvankelijk eenige fuseliers daartoe bij de bereden wapens moeten worden opgeleid. Aanbeveling zal het verdienen per com-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 390