188 pagnie bovendien nog een tweetal der reservemanschappen resp, als dd. hoefsmid en dd. zadelmaker op te leiden en deze in te 'deelen bij de pelotons, welke eventueel aan zelfstandig ageerende detachementen worden toegevoegd. Ter voorziening in den ordonnansendienst, waaraan zich bij de oefeningen de behoefte openbaarde, zijn per compagnie tioee mili taire wielrijders uitgetrokken. 3. Bewapening, kleeding en uitrusting van liet personeel. Voor de persoonlijke bewapening van het mitrailleurpersoneel worden een revolverof beter nog een zelflaadpistoolen de ma- rechausséesabel het meest doelmatig geacht. De organisatie van het personeel is er op berekend, dat de gevechtstaak uitsluitend in de bediening der mitrailleurs bestaat; in de directe beveiliging, zoowel gedurende het gevecht als in het bivouak, moet de infanterie voorzien. De pei soonlijke bewapening dient derhalve alleen voor lijfsver dediging, waartoe van de vuurwapenen het pistool zich het meest eigent. Tegen eene bewapening met een kort geweer of karabijn, zoo als in Zwitserland, Duitschland en Frankrijk heeft plaats gevon den, bestaan bovendien de volgende bezwaren: 1' is zulk een vuurwapen zeer hinderlijk voor de bediening en voor de paardengeleidersvoor de eerste vooral, wanneer mitrail leur en drievoet moeten worden gedragen; 2 eischt bewapening met de karabijn een zeer tij droovend schiet- ■onderricht 3' is het onderhoud van een dergelijk wapen bezwarend voor de bediening, welke reeds het veel zorg vereischend mitrailleur- materieel heeft te onderhouden. Al deze bezwaren worden ondervangen bij de bewapening met een pistool waarbij de schietopleiding veel eenvoudiger is, even als het onderhoud van het wapen dat door den holster, waarin het gediagen wordt, beter tegen weersinvloeden beschermd is. Bovendien moeten de patroonaandragers met een verdeelbaren draagstok 1) (pikolan) met draaghaken worden uitgerust, op het gebruik waarvan nader zal worden teruggekomen. te^ezi^n11'0111 Zijn hiervoor ook inscl»»vende draagstokken van getrokken staal

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 391