134 Behalve een tweetal instrumenten tot afstandsmetingwaarvan de beide afstandopnemers moeten worden voorzien, is het noodza kelijk den sergeant-majoor en de beide Europeesche sergeanten (sectiecommandanten) met een veldkijker uit te rusten 2). Wat de kleeding van het mitrailleurpersoneel betreft, bleken bij de gehouden proeven het blinkend garnituur van de helm hoeden en de lichte kleur van de slobkousen zeer ongunstig voor het ongezien in stelling brengen van de mitrailleurs. De passantknoop op den schouder is lastig bij het dragen van lasten over den schouder en dus ook voor de bediening, indien, deze mitrailleur en drievoet moet dragen. Bij het vervoer van het materieel aan draagstokken (pikolans) bleek het gewenscht de dragers instede van een helmhoed, die bij het over het hoofd lichten, van de pikolans om de vracht op den anderen schouder te leggen hinderlijk was, de kwartiermuts te doen dragen. Aangezien de witte werkbroek der Europeesche bedieningsman schappen bij de behandeling en het onderhoud van het materieel spoedig een zeer onoogelijk aanzien krijgt, zal het aanbeveling verdienen deze door een blauw-katoenen te vervangen. Yoorts behoeft het geen nader betoog, dat voor alle inlandsche militairen bij de mitrailleurcompagnieën het dragen van schoenen eisch is. Yan overwegend belang voor eene goede uitvoering van de gevechtstaak der bedieningsmanschappen en der patroonaandragers is het, hen te ontlasten van den veldransel 3); alleen aan de paardengeleiders kan zonder bezwaar een lichte veldransel te dragen worden gegeven. 4. Uitrusting aan pionier gereedschap. Aan pioniergereedschap, benoodigd voor het verbeteren van de opstelling der mitrailleurs, het maken van gevechtsdekkingen, enz. wordt per compagnie de volgende uitrusting noodig geacht. a. bij het gevechtsechelon: 16 infanterieschoppen, 2) De noodzakelijkheid, de sectiecommandanten te voorzien van een veld kijker, blijkt voldoende uit hun reeds omschreven gevechtstaak. 3) In Duitschland, waar het bedieningspersoneel uit de infanterie wordt gerecruteerd, draagt dit geen ransel.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 392