135 8 lichte pikhouweelen, 8 kapmessen. b. bij den gevechtstrein: 6 infanterieschoppen, 6 lichte pikhouweelen, 4 handbijlen. c. bij den bagagetrein: het meer in het bijzonder voor het maken van bivouakin- richtingen bestemde gereedschap. Doelmatig zal het zijn van het bij het gevechtsechelon mede te voeren pioniergereedschap aan elk der Europeesche fuseliers, handlangers, één infanterieschop te dragen te geven en het overige over de draagpaardgeleiders te verdeelenbij den gevechtstrein kan het deels door de reservebedieningsmanschappen en de geleiders van de reservepaarden worden gedragen en deels over de voer tuigen worden verdeeld. Bijzonder geëigend voor de uitrusting van het mitrailleurper - soneel lijkt het systeem van draagbaar pioniergereedschap, dat in 1899 bij de Zwitsersche infanterie in beproeving werd geno men 1) en waarbij de schoppen voorzien zijn van een uitschuif- baren steel van getrokken staal (zie figuur 3 Plaat I). Dit gereedschap kan aan den gordel worden gedragen. Het gewicht bedraagt Omtrent den bij de mitrailleurcompagnieën mede te voeren munitievoorraad loopen, blijkens de in Bijlage II vermelde cijfers, de meeningen in het buitenland nog zeer uiteen. Gegevens omtrent de overwegingen, waarop in de rijken waar de mitrailleurs definitief zijn ingevoerd de munitieuitrusting is gegrond, werden in de litteratuur, die de commissie bij de bestu deering van het mitrailleurvraagstuk heeft geraadpleegd, niet aangetroffen. vierkante schop ronde id. pikhouweel bijl 1.05 0.83 0.8 K.G. Munitieuitrusting. 1) sSystème A. von Hellfeld", Revue Militaire Suisse 1899, blz. 333.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 393