136 Ook kan het munitieverbruik bij de tot nog toe zeer beperkte benutting der automatische mitrailleurs in den strijd tusschen Westersche natiën (oorlogen op Cuba en in Zuid-Afrika) niet als basis dienen, om daarop de gevechtsuitrusting aan patronen voor de mitrailleurcompagnieën te gronden. Het minst echter kan als maatstaf voor die uitrusting dienen het aantal patronen, dat door de infanterie wordt medegevoerd, omdat de gevechtswerking der mitrailleurs in haar geheele roe zen te veel van die der infanterie verschilt, dan dat aan de gelijkstelling van de gevechtskracht van een zeker aantal mi trailleurs met die van bepaalde infanterie-eenheden zelfs ook maar de minste waarde zou zijn te hechten. Bovendien wordt de munitieuitrusting bij de infanterie in niet geringe mate beheerscht door de grenzen, welke aan „de belasting van den man" moeten worden gesteld, en wordt ten slotte bij de uitdeeling van de munitie van den gevechtstrein nog rekening gehouden met het meerdere verbruik bij onder- deelen, welke langer in gevecht zijn gewikkeld. In de practijk zal het in werking brengen van de mitrail leurs van te veel omstandigheden afhankelijk zijn, dan dat een opsomming van de verschillende daartoe gunstig te achten ge vechtsmomenten, gegrond op een normaal schema voor het ge bruik der mitrailleurs, langs theoretischen weg tot het aan geven van een gevechtsuitrusting zou kunnen voeren. De commissie meent dan ook, dat voor het vaststellen van de uitrusting, waarmede onze mitrailleurs den verdedigingsstrijd onzer koloniën moeten steunen, slechts als leidende gedachte kan gelden, zorg te dragen daarin niet achter te staan bij onze eventueele tegenstanders. Laat men de uitrusting der Russische mitrailleurcompagnieën, welke nog geen definitief karakter draagt, buiten rekening, dan blijkt uit Bijlage II, dat per mitrailleur bij de afdeelingen wordt medegevoerd in Engeland, bij de infanteriemitrailleurs10600 bij de cavaleriemitrailleurs17000 ofj 21000

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 394