138 - 1'. de munitie voor dadelijk gebruikwelke onmiddellijk bij de mitrailleurs wordt vervoerd, d. i. dus de munitie bij het gevechtsechelon 2e. de munitie voor aanvulling van de bovenstaande tijdens het gevechtd. i. dus de munitie bij den gevechtstrein. Neemt men voor het sub 1 bedoelde gedeelte het aantal pa tronen, dat in de genoemde rijken op de affuit (in Duitschland met voorwagen) wordt medegevoerd, dan bedraagt dit per mi trailleur in Engeland, bij de infanteriemitrailleurs 4000 patronen, cavalerie 3500 Duitschland8000 Behalve met deze getallen, moet echter voor de bij het In dische leger in te voeren mitrailleurcompagnieën met de te bezigen vervoerwijze (draagpaarden) worden rekening gehouden. De meest voordeelige bepakking met Maxim-munitie, voor paarden met een draagvermogen als die waarmede de infanterie- mitrailleurcompagnieën moeten worden geremonteerd, kan wor den verkregen door het bezigen van aan elkander haakbare pa troonbanden van 225 patronen, die twee aan twee in één patroon kistje worden verpakt. Het gewicht der gevulde munitiekistjes daarbij op 14.5 K.Gf. stellende 1), kunnen alsdan per munitiepakpaard, binnen de grenzen van 60 K.G-. aan munitiegewicht, in 4 patroonkistjes 1800 patronen worden vervoerd 2). Rekent men derhalve op vier munitiepakpaarden per mitrail leur, dan kan daarop een voorraad van 7200 patronen zoodanig worden medegevoerd, dat daarover bij het gevecht onmiddellijk kan worden beschikt. 1) Gewicht van patronen banden kistje 450 X 0.0225 KG +18 K.G. 2.56 K G. 14 485 K.G. 2) Een, zoowel wat het aantal munitiekistjes als het patronengetal betreft, voor het tactisch gebruik zeer doelmatige bepakking. De belasting van munitiedraagpaard kan gemakkelijk door 4 bedieningsmansehappen naar de opstellingsplaats der mitrailleurs worden gebracht en, bij het gebruik van draagstokken, zelfs door de beide patroonaandragers alleen. Als voorraad, dadelijk bij het openen van het vuur in de onmiddellijke nabijheid van de mitrailleurs gereed te houden, houdt het aantal van 1800 patronen het midden tus- schen het voor di* doel op de munitieslede in Duitschland vervoerde aantal van 1500 patronen en de belasting van het Zwitsersche munitiepaard met 2000 patronen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 396