144 onder de reservesloten, de laadgoot en de laadarm met as enz. de voornaamste zijn. Van de reservesloten komt het noodig voor, evenals in Duitschland en Zwitserland geschiedt, een tweetal per mitrailleur mede te voeren, waarvan één in de door den richter te dragen tasch met toebehooren en het andere in het kistje met gereed schap en reservedeelen, dat op het mitrailleurpakpaard wordt medegevoerd, te bergen zoude zijn. Instede van het mede te voeren gereedschap en de kleinere v er wisselstukken over twee kistjes te verdeelen, zooals bij het proefmaterieel is geschied, acht de commissie het beter het bij de bediening noodige toebehooren in één tasch te vereenigen,, welke bij het in stelling komen door den richter wordt omge hangen, terwijl de overige kleine reservestukken, in slechts één kistje vereenigd, bij het mitrailleurpakpaard blijven. Voor het verrichten van meer belangrijke herstellingen aan het materieel moet op een gereedschapsuitrusting voor de geweer herstellers worden gerekend. 7. Vervoerwijze van de oorlogsuitrusting aan materieel en munitie. Van de wijze, waarop het materieel en de munitie over de pakpaarden en voertuigen zal zijn te verdeelen, geeft Bijlage VI een uitvoerig overzicht. Veel zorg vereischte het ontwerpen van lichte en doelmatige pak zadels voor het vervoer van het materieel en de munitie bij de in- /aw(ene-mitrailleurs. De door den fabrikant bij het proefmaterieel geleverde zadels bleken voor dit doel niet bruikbaar, deels omdat de geringere belasting een wijziging in de oppakking noodzakelijk maakte, maar vooral om de op zichzelf zioare en dure constructie dier zadels 1), welke blijkbaar voor een grooter paardentype gebouwd Gewicht Prijs K.G. Gld. Maxim-mitrailleurzadel (voor mitrailleur, drievoet en tuig). 20.5 216 Maxim-munitiezadel als boven. 20.5 216

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 402