149 watermantel zal kunnen worden beschikt, is de mede te voeren .waterreserve over alle munitiepaarden verdeeld, zoodat tegelijk met de munitie tevens een evenredig deel van de waterreserve beschikbaar wordt gesteld. Om dezelfde reden wordt ook bij de patrooncaissons op het medevoeren van bussen met water gerekend. Naar de meening van de commissie zal het draagtuig der pakpaarden bij de infanteriemitrailleurs als volgt moeten zijn samengesteld een hoofdstel voor draagpaarden met longe voor idem. een draagzadel met zadelkussen en draagbeugels een veldhalster met longe tot draagpaarden twee singels; een borstriem tot draagtuigen een halsriem een broek een staartriem een hoefijzer zakje; een fouragestrik een mondzak. De caissonpaarden dienen alleen van een eenvoudig trektuig te worden voorzien, hetwelk geen nadere omschrijving behoeft. Het medevoeren van draagtuigen op de patrooncaissons, ten ■einde de caissonpaarden ook als pakpaarden te kunnen bezi gen 1), verdient geen aanbeveling, maar is ook minder noodig, daar, bij een doelmatige constructie dezer voertuigen, weinig vrees behoeft te bestaan voor een achterblijven gedurende den marsch. Bovendien zijn alsdan nog altijd de volledig opgetuigde reservepaarden en de draagstokken (zie hieronder) bruikbaar. De bepakking van de caissons behoeft weinig toelichting; zeker zal het niet moeilijk vallen een voertuig te ontwerpen, dat aan de gestelde eischen voldoet. Naar reeds werd aangegeven, zal het voldoende zijn, in dien de gevulde patroonbanden in de caissons in vakken worden geborgen. 4) Zooals bij de gevechtstreinen der infanteriebataljons geschiedt, indien gedurende den marsch de munitievoertuigen niet kunnen volgen. Zie punt 562 van het Exercitiereglement voor de infanterie.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 407