150 Echter is als reserve en ook om deze dadelijk tegen inwis seling van ledige kistjes gereed te hebben in de bepakking van elke caisson op een viertal patroonkistjes gerekend, terwijl daarbij bovendien een achttal ledige patroonhanden worden me degevoerd. De opvouwbare draagstokken (pikolans) met de draaghaken bij elke patrooncaisson dienen, om, voor het geval de voertuigen gedurende het gevecht moeten achterblijven, de munitie een eindweegs aan de van het gevechtsechelon terugkeerende draag- paarden te gemoet te voeren. Hoewel het voor de normale bewegingssnelheid voldoende is, indien de voertuigen door caissongeleiders aan de hand worden geleid, verdient het toch aanbeveling de voertuigen van een kleinen bok te voorzien, waardoor, indien zulks bij uitzondering wordt vereischt, ook een beweging in draf mogelijk is. Uit de bepakking van de voorraadcaissons blijkt, dat met de invoering van deze voertuigen in den gevechtstrein voornamelijk wordt beoogd de munitie-Voertuigen zooveel mogelijk te ontlasten van hetgeen niet direct bij de munitieaanvulling behoort. Behalve dat daardoor de patrooncaissons bij eenzelfde belas ting een grooteren patronenvoorraad kunnen vervoeren en het aantal voertuigen, dat tijdens het gevecht dicht in het bereik der vuurlinie moet blijven, tot een minimum kan worden terug gebracht, wordt daardoor tevens een eenvormige bepakking van de patrooncaissons mogelijk, hetgeen, vooral met het oog op een. splitsing van de compagnie, zeer gewenscht is. 8. Recruteeringopleiding en aanvulling van het personeel. Welke voortreffelijke eigenschappen de mitrailleurs ook mo gen bezitten, toch zoude de invoering dezer vuurwapenen voor de verdediging van onze koloniën weinig vruchtdragend zijn, indien daarbij niet tevens in het oog werd gehouden, dat slechts, indien zij door een uitnemend geoefend, uitgelezen personeel worden bediend, die eigenschappen ten volle tot hun recht kunnen komen. Naast eene groote bedrevenheid als juistheidsrichter moet in het bijzonder van de mitrailleurbediening in de beslissende ge vechtsmomenten een groote mate van berekende koelbloedigheid worden vereischt.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 408