151 Yooral om deze laatste redenen, gevoegd bij de overweging dat de mitrailleurs in hoofdzaak bestemd zijn voor den strijd tegen een buitenlandschen vijand, meent de commissie, dat voor de richters en de handlangers (tevens reserverichters) beslist militairen van Europeeschen landaard moeten worden aangewe zen. Voor depatroonaandragers kunnen indien daarvoor, ook in~ verband met het hieronder volgende, zeer goede elementen wor den uitgezocht wel inlandsche militairen worden gebezigd, ter wijl voor de geleiders van paarden en voertuigen de recruteering uit den aard der zaak op den inlandschen landaard is aangewezen. Opdat de gevechtskracht der mitrailleur compagnie door intre dende verliezen minder spoedig uitgeput rake, is het noodig ook de als patroonaandragers ingedeelde militairen als mitrailleur- schutters (richter en handlanger) te oefenen, om in geval van nood tijdelijk als zoodanig in te kunnen vallen. Niet alleen wegens de hoogere individueele eischen aan de Euro- peesche fuseliers en aan de als patroonaandragers ingedeelde inlandsche fuseliers te stellen, maar ook omdat hunne opleiding en oefening veel meer omvat, bestaat er dus eene scherpe af scheiding tusschen deze en de inlandsche geleiders. Die afscheiding alleen door een hoogere bezoldiging en voor een deel door een aanstelling tot infanterist le klasse te ken merken, acht de commissie, daargelaten dat het niet billijk zoude zijn de geleiders van eene aanstelling tot infanterist le klasse uit te sluiten, niet voldoende. Aanbeveling zoude het daarom verdienen, het werkelijke be dieningspersoneel te betitelen met „mitrailleur"resp. sergeant en korporaal-mitrailleur, of wel Europeesch of inlandsch mi trailleur le of 2e klasse. Door voorts aan deze categorie van militairen, naast eene hoogere soldij, een onderscheidingsteeken te geven, kan de lust tot den dienst bij de mitrailleurcompagnieën, die over het algemeen zwaarder zal zijn dan bij de infanterie- korpsen, worden aangewakkerd. In verband met het bovenstaande zoude tevens de tegenwoor dige zeer oneigenlijke benaming van het vuurwapen zelf moeten veranderen in machinegeweer 1). 1) In elk geval zoude het vuurwapen vmitrailleuse" moeten heeten, daar het bestaande Fransche woord mitrailleurden persoon aanduidt, die het wapen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 409