152 De Europeesche fuseliers (richters en handlangers) moeten gerecruteerd worden uit de veldbataljons, Bij voorkeur moeten hiervoor worden gekozen militairen, scherpschutters, welke reeds te velde zijn geweest, terwijl, wat hun physiek betreft, in het bijzonder op gezichtsscherpte en een stevigen lichaamsbouw (met het oog op het dragen van den mitrailleur bij het in stelling komen en bij het doortrekken van zwaar terrein) moet worden gelet. De inlandsche patroonaandragers moeten aan dezelfde eischen voldoen. Dat, in verband ook met de overigens hoogere militaire eischen aan de eigenlijke bediening der mitrailleurs te stellen, de recru- teering uit de beste elementen bij de infanteriebataljons moet geschieden, zal, het geringe aantal in verhouding tot de geheele infanteriesterkte in aanmerking genomen, wel geen overwegend bezwaar opleveren. Yoor geleiders van paarden en voertuigen is het voor den dienst bij de mitrailleurcompagnieën niet noodig als infanterist afgerichte militairen te bezigen. Met het oog echter op een mogelijke terugplaatsing als fuselier, alsook ter vereenvoudi ging van de aanvulling, is het beter voor de geleiders geen af zonderlijke categorie van militairen te scheppen, maar deze even eens uit de afgerichte fuseliers bij de veldbataljons te recru- teeren. Zeer in het belang van den dienst bij de mitrailleurcompag nieën zal het zijn, indien het kader en vooral het Europeesche uit de als mitrailleur afgerichte fuseliers kan worden gere cruteerd, waarvoor zoowel het personeel bij de mitrailleur compagnieën als de later te noemen reservemanschappen bij de veldbataljons de noodige grondstof moeten leveren. Opleiding op de kaderscholendesnoods met een eenigszins gewijzigd leerprogramma, blijft echter voor het kader noodig met het oog op een terugplaatsing bij den gewonen infanteriedienst. bedient. Daar evenwel, in verband met het oorspronkelijk type der «mitrail leuses," deze benaming thans, vooral in het buitenland (Duitschland en Engeland), bij voorkeur wordt gebezigd voor een van meerdere loopen voorzien, veelal zwaarder vuurwapen waaruit geweermunitie wordt verschoten, wordt de bena ming machinegeweerdie bovendien veel meer karakteristiek is, verkieselijk geacht.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 410