153 Tot de speciale opleiding, welke het kader bovendien bij de mitrailleurcompagnieën zelve moet ontvangen, zal voor de Europeesche onderofficieren ook gerekend moeten worden het geen aan elementaire kennis voor de verzorging en verpleging van de paarden, alsmede tot het verleenen van een eerste vete rinaire hulp te velde en op marsch, wordt vereischt. Wat de mede in Bijlage IV aangegeven vredessterkte der mitrailleurcompagnieën aangaat, blijkt uit een vergelijking met de oorlogssterkte (zie de tabellen A, B en O), dat alleen voor de Europeesche korporaals en fuseliers en de inlandsche patroonaan- dragers, op overeenkomstige wijze als zulks bij de organisatie der veldinfanterie is geschied, op zg. mobilisatieverliesis gerekend. Voor aanvulling van te velde geleden verliezen dienen in de eerste plaats de bij de mitrailleurcompagnieën ingedeelde reserve manschappen, maar is het bovendien noodig, dat zich bij elk bataljon, dat met een infanteriemitrailleurcompagnie in het zelfde garnizoen is gelegerd, een zestal Europeesche en een zes tal inlandsche fuseliers bevinden, die als mitrailleurs zijn af gericht en tot het onderhouden van hun geoefendheid als zoo danig jaarlijks een korten herhalingscursus bij de mitrailleurcom pagnieën doorloopen. Voor het inlandsche kader wordt bovenstaande maatregel niet noodig geacht, daar, gelet op den werkkring van dit kader, de aanvulling van oorlogsverliezen, voor zoover deze voor den dienst bij de compagnie te velde bepaald noodzakelijk is, wel zonder voorafgegane speciale opleiding uit de infanteriekorpsen kan geschieden. Door de bovenstaande regeling is het oprichten bij mobilisatie van een depot voor de mitrailleurcompagnieën niet noodzakelijk; evenwel zal het overweging verdienen of, met het oog op een eventueele aanvulling van de oorlogsverliezen uit de veldba- taljons, aan het aantal fuseliers in de organisatiën van de Eu ropeesche en inlandsche compagnieën niet eenige uitbreiding moet worden .gegeven. 9. Remonteering Indachtig aan de moeilijkheden, welke thans reeds ondervon den worden bij de remonteering der bereden wapens met in-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 411