155 (3' 10") moet worden bepaald, omdat bij paarden met normalen lichaamsbouw, welke beneden deze maat blijven, rug en lendenen te kort zijn in verhouding tot de te bezigen pakzadels, en bo vendien de natuurlijke stap niet ruim genoeg is om de marsch- snelheid der infanterie te kunnen bijhouden. Het spreekt voorts wel vanzelf, dat de geringere belasting welke, in verband met de hierboven aangegeven gemiddelde hoogte der paarden, voornamelijk ten doel heeft aan de infan- teriemitrailleurs in elke terreingesteldheid een voldoende be weeglijkheid te schenken, dit doel zou missen, indien ook niet overigens voor de normaal te bezigen paarden, voornamelijk wat hun gehalte betreft, eenigszins hoogere eischen werden gesteld dan voor treinpaarden gebruikelijk is. Daarom zal, bij de voor de vredesorganisatie aan te schaffen infanteriemitrailleurpaarden, met de volgende eischen en wen ken rekening moeten worden gehouden. Er dient op gelet, dat de paarden niet overbouwd, breed tus- schen de heupen, goed gebroekt en niet vlakribbig zijn en ook, dat ze niet te veel schoft, een goede vetvorming en een goed ontwikkeld been- en spierstelsel bezitten. De ouderdomsgrenzen bij aankoop dienen van 5x/2 tot 8 jaar gesteld te worden. Over het algemeen zijn merries het meest voor draagpaard ge schikt, wegens het rustige temperament en de zwaardere ach terhand. Sandelhoutpaarden eigenen zich minder voor mitrailleurpaard, wegens hun zenuwachtigen aard. Het commissielid, de majoor A. B. J. W. Posno, vestigde, bij zijn laatste commissiereis in de Preanger Regentschap pen tot aankoop van paarden voor het leger, mede zijn aan dacht op de remonteering der infanteriemitrailleurs, waar bij bleek, dat in de door hem bezochte streken, tegen een gemiddelden aankoopsprijs van SO, in voldoende getale paar den zijn te krijgen, welke aan de bovengestelde eischen vol doen. Daar echter de africhting van paarden bij de mitrailleur compagnieën moet geschieden, zal, ter vermijding van meerdere onkosten, ook op de zich plaatselijk voordoende gelegenheid tot

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 413