158 Ook de verdeeling van de gevechtstaak der officieren is als bij de infanteriemitrailleurs, nl. dat bij den compagniescomman dant de tactische leiding en bij de pelotonscommandanten de vuur leiding berust. Yoor het sectiesgewijze toezicht op de bediening der mitrailleurs, ook wel vuurcontröle genoemd, is gerekend dat met Europeesche onderofficieren kan worden volstaan. Scherp en zuiver zal die verdeeling van de gevechtstaak uit komen, indien, in de in Bijlage Y sub c gegeven voorstelling van het voorste echelon in het gevecht, de 2e luitenant en de opper wachtmeester van plaats verwisselen met de Europeesche wacht meesters, welke thans zijn ingedeeld voor het toezicht op de pak- en handpaarden. De practijk zal moeten leeren of de 2e luitenant als reserve- vuurleider daar niet beter is geplaatst, maar vooral of die op. stelling niet voor het toezicht op de paarden en de munitieaan vulling tijdens het vuurgevecht in het bijzonder bij de bereden mitrailleurs een zeer belangrijk deel der gevechtsleiding de voorkeur verdient. De mitrailleureenheid bestaat uit: een Europeesch korporaal (mitrailleurcommandant), een Europeesch cavalerist 1' klasse of inlandsch korporaal (resp. bij de oneven en even mitrailleureenheden), zes inlandsche cavaleristennl. 2 patroonaandragers en 4 ge leiders, dertien troepenpaarden, nl. 9 rijpaarden en 4 draagpaarden. Eén der inlandsche patroonaandragers kan cavalerist le klasse zijn. In de in de Bijlagen IY en Y aangegeven indeeling is gerekend, dat mitrailleur en drievoet op één paard worden vervoerd. Op deze vervoerwijze, en de in verband daarmede te stellen eischen aan de te bezigen draagpaarden, zal bij de bespreking van de bepakking en de remonteering nader worden teruggekomen. Afzonderlijke paardenhouders zijn ter uitsparing aan personeel bij de mitrailleureenheden niet uitgetrokken. Uit Bijlage V sub c blijkt, dat, indien ook de bij de handpaarden ingedeelde kor poraals als paardenhouder worden gebezigd, per 14 a 15 paarden 5 man voor het vasthouden der paarden, per mitrailleureenheid, beschikbaar zijn, hetgeen voldoende is te achten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 416