162 Ook is het een nadeel van deze bepakkingswijze, dat daartoe munitiekistjes van 225 patronen moeten worden gebezigd, waar door de eenvormigheid in de munitiebepakking zou worden prijsgegeven. Niet alleen om aan deze bezwaren te gemoet te komen, maar vooral ook omdat uit een tactisch oogpunt een verdeeling van mitrailleur en drievoet over twee draagpaarden beslist is te veroordeelen, heeft de commissie gemeend alléén met het ver voer van mitrailleur en drievoet op één paard rekening te moeten houden, zij het dan ook, dat daarvoor op 16 Australische ponies (8 rij- en 8 draagpaarden) voor de bereden mitrailleurcompagnie moet worden gerekend. Worden de 3 overige (Preanger) draagpaarden van het gevechts echelon alsdan uitsluitend gebezigd voor het medevoeren van munitie, dan kunnen bij een belasting van elk paard met 4 munitiekistjes, totaal inhoudende 1800 patronen, bij het gevechts echelon per mitrailleur 5400 patronen worden medegevoerd, welke voorraad wel als minimum moet worden beschouwd, maar toch voldoende is te achten 1). Voor de totale munitieuitrusting bij de bereden mitrailleur compagnieën wordt een gelijk aantal patronen, als voor de infanteriemitrailleurs werd aangegeven 2), voldoende geacht, zoowel om de belasting van den gevechtstrein niet te hoog op te voeren, alsook omdat er niet op behoeft te worden gerekend, dat de cavalerie op zóó grooten afstand van het leger zal optreden, dat om die reden eene vermeerdering van de munitieuitrusting noodig zou zijn. Per mitrailleur zullen derhalve bij den gevechtstrein 7100 patronen moeten worden vervoerd. Hiervoor dient van caissons gebruik te worden gemaakt, die echter beweeglijker moeten zijn dan die der infanterie. Aan dezen laatsten eisch kan worden voldaan door de voertuigen lichter te belasten, waardoor natuurlijk meer caissons bij den gevechtstrein moeten worden ingedeeld, en voorts door de caisson- 1) Bij het uitsluitend gebruik van Sandelhout- of Preanger- draagpaarden, zouden bij liet gevechtseehelon per mitrailleur hoogstens 4500 patronen kunnen worden medegevoerd. 2) nl. 12500 patronen per mitrailleur.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 420