166 munitiepaard, bij een totaal belasting van 68.50 K.G., 1800 pa tronen kunnen worden medegevoerd 1). Hoewel deze draag wijze wegens de mindere duurzaamheid van leder, als materiaal ter bevestiging van de munitiekistjes aan den draagbok, slechts een tijdelijk karakter kan dragen, bracht dit gunstige resultaat,, wat den mede te voeren patroonvoorraad betreft, de commissie op het denkbeeld den model zadelbok zoodanig te wijzigen in een draagzadel met vaste metalen beugels, dat daarop binnen een totaal belasting van 68 K.G. 4 munitiekistjes a 450 patro nen zouden zijn mede te voeren. Plaatsing van 2 munitiekistjes bovenop het zadel, ter ver krijging van een zoo licht mogelijke constructie, was een ver- eischte, terwijl voorts de houten stegen, zoowel wat vorm als plaatsing betreft, geheel gelijk moesten zijn aan die bij den model zadelbok, als waarborg tegen het gevaar voor drukkingen. Het gelukte der commissie bovenstaand denkbeeld te verwe zenlijken in het in Bijlage "VII afgebeelde munitiezadel type D, dat slechts 6.5 K.G. weegt en waarmede de ondervolgende be- pakkingswijze voor de munitiepaarden werd verkregen 4 munitiekistjes a 450 patronen58.00 K.G-, draagzadel6.50 deken3.00 2 model singels0.50 68.00 K.G. Hierbij is er op gerekend, dat de munitiepaarden der bere den mitrailleurs geen voor- en geen achtertuig (borstriem en broek) krijgen, en wel omdat het niet doelmatig voorkomt dit aan de stegen, die bovenop den rug liggen, te bevestigen. Bij de paarden, wier bouw het naar achteren verschuiven van het zadel doet verwachten, kan ter voorkoming van dit euvel een der singels vóór om de borst worden gelegd. Blijkt echter op den duur een vóór- en een achtertuig voor de- 1) nl. 4 kistjes met 450 patronen58.00 K.G. zadelbok4.50 deken3.00 d 2 singels0.50 pakriemen 2.50 68.50 K.G.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 424