173 Door deze indeeling kon het vergelijkend onderzoek naar de algemeene bruikbaarheid en deugdzaamheid van het materieel, en de geschiktheid in het bijzonder voor het gebruik als troepen- mitrailleur.voor de drie stelsels zooveel mogelijk onder gelijke omstandigheden geschieden. Begrijpelijkerwijze traden, vooral bij' de beoordeeling van de geschiktheid der stelsels voor het gebruik bij de infanterie en de cavalerie, het onderzoek naar de vervoerbaarheid en de behan deling van het wapen 1) op den voorgrond, toch tevens moesten daarbij de gegevens worden verkregen, waarop de samenstelling van het mitrailleurpersoneel voor de definitieve organisatiën moest worden gegrond. Nadat de noodzakelijkheid van het gebruik van draagpaarden voor het vervoer van infanteriemitrailleurs was gebleken, was daarvan een tijdroovend ontwerpen van draagzadels voor de drie stelsels, gevolgd door draagproeven met verschillende bepakkings- wijzen, het gevolg, terwijl bij de exercitiën en oefeningen in het terrein waarbij tijdens de proeven te Batoe-djadjar enkele ma len aan manoeuvres met de te Tjimahi gelegerde infanterieba- taljons werd deelgenomen gegevens voor de samenstelling van het bedieningspersoneel en het ontwerpen van voorloopige dienst voorschriften werden verkregen. Was voor dit onderzoek waarop de hierboven aangegeven voorstellen voor de invoering van den Maxim-mitrailleur en de samenstelling der daarmede te bewapenen afdeelingen werden gegrond het ter beschikking van de commissie gestelde per soneel voldoende, voor een meer grondige tactische beproeving der voor de organieke eenheden voorgestelde samenstelling en indeeling der voorloopige dienstvoorschriften en de détails van de vervoerwijze was begrijpelijkerwijze dit eerste stadium der proefnemingen weinig geschikt. Op grond hiervan komt het der commissie dan ook noodig voor, dat thans als voorloopige organisatie worde overgegaan tot het oprichten van proefafdeelingen, uitgerust en samenge steld op overeenkomstige wijze als in de Bijlagen IV en VI voor de definitieve organisatiën is aangegeven. 1) nl. gemakkelijke en weinig zichtbare bediening tijdens het vuur.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 431