174 Aangezien de Skoda-mitrailleurs bij de beproeving, door de gebrekkige werking van het mechanisme, als oorlogswapen on bruikbaar bleken, is het, zoolang daarin niet zal zijn voorzien, niet raadzaam deze vuurwapenen voor de bewapening van de proefafdeelingen te bezigen, zoodat daarvoor, althans voor het oogenblik, alleen de Maxim- en Hotchkiss-mitrailleurs in aanmer king kunnen worden gebracht. Het van deze stelsels beschikbare materieel is toereikend voor de bewapening van één compagnie infanteriemitrailleurs, sa mengesteld overeenkomstig de in Bijlage IY sub c aangegeven organisatie. Indien daarbij, ter vervanging van de beide Maxim-sledeaf- fuiten, drievoeten kunnen worden aangemaakt, zal zulks, ter ver krijging van meerdere eenheid, aanbeveling verdienen. Blijkt het mogelijk de oorzaak der gebrekkige werking van de Skoda's weg te nemen, zoodat het zestal van dit stelsel thans in Indië aanwezige mitrailleurs, zij liet dan ook maar met één vuursnelheidzeker functionneert, dan kunnen daarmede als voorloopige organisatie worden bewapend: le. een bereden mitrailleursectie, 2e. een peloton infanteriemitrailleurs. G-elet op de overwegende beteekenis, die de bij het Indische leger in te voeren mitrailleurs als hulp wapen der infanterie heb ben, meent de commissie, dat echter in de eerste plaats tot de oprichting van eene proefafdeeling infanterie-mitrailleurs moet worden overgegaan Uit den aard der zaak zal het thans reeds goed geoefend per soneel der bij het lle Bataljon ingedeelde infanteriemitrailleur- afdeelingen de kern moeten vormen voor de proefafdeeling der infan terie mitrailleurs Dit personeel bestaat thans uit: 2 le luitenants, 2 onderluitenants, 4 Europeesche sergeanten, 12 korporaals, 36 fuseliers en 34 inlandsche minderen, waarvan de Europeesche militairen in de bediening van de drie

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 432