175 mitrailleurstelsels zijn geoefend en de inlandsche fuseliers, hoewel oorspronkelijk daarbij als dragers ingedeeld, met de inrichting en de bediening van het stelsel, waarbij zij zijn ingedeeld, theoretisch en practisch bekend zijn. Dat de hierboven bedoelde als proefafdeeling op te richten com pagnie infanteriemitrailleurs voor de helft met Maxim- en voor de andere helft met Hotchkiss-mitrailleurs bewapend zal zijn, acht de commissie, in verband met het doelgeen overwegend bezwaar. Dat doel beoogt: le. eene beproeving van de voorgestelde organisatie en organieke indeeling 2'. door de veldmitrailleurs georganiseerd op de wijze zooals ze eenmaal bij het leger zullen worden ingevoerd te doen deel nemen aan troepenmanoeuvres, de denkbeelden omtrent hun tactisch gebruik bij de verdediging van Java op een breederen grondslag te doen berusten; 3'. eene beproeving van de uit te vaardigen voorloopige voor schriften, vooral die voor de speciale opleiding en tactische vorming van het personeel en het tactisch gebruik der mitrail leurs (exercitiereglement, schietvoorschrift) 4'. eene nadere beproeving van de voorgestelde uitrusting der mitrailleurcompagnieën en van het materieel, als bv. de in Indië te vervaardigen patroon- en voorraadcaissons, de munitiekistjes en draagzadels, en het gebruik van dekens en draagkussens 5e. een nader onderzoek omtrent het gebruik van schilden; 6'. een nader onderzoek naar een voor het gebruik bij de mitrailleurcompagnieën geschikt instrument voor afstandsmeting. Voor het onderzoek van al deze punten, dat, na de voorbe reiding der commissie voor de aanschaffing van het uit Europa te bestellen mitrailleurmaterieel, aan de definitieve indienststelling nog vooraf moet gaan, is de tweeërlei bewapening der voorloopig op te richten mitrailleurcompagnie geen overwegend bezwaar, te meer daar, wat de vervoer- en bedieningswijze betreft, de Maxim en Hotchkiss-mitrailleurs slechts weinig verschillen. Voor zoover het Maxim-materieel betreft, zal de op te richten proefcompagnie - tevens moeten dienen: 1'. tot opleiding van de voor de definitieve organisatie al dadelijk benoodigde instructeurs;

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 433